Єврокомісія затвердила план енергетичного розвитку Дубна

План дій сталого енергетичного розвитку Дубна днями затвердили у Брюсселі. Загальна очікувана вартість впровадження становитиме 15,6 млн. євро, 72% з яких – міжнародні інвестиції та грантові кошти
Днями Єврокомісія, що засідає у Брюсселі затвердила План дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) Дубна до 2020 року. Це стало можливим в рамках провідної ініціативи Євросоюзу – програми Угода мерів, до якої місто приєдналося ще у 2013 році. Угода мерів охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням, підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя, адже органи місцевого самоврядування відіграють вирішальну роль у пом’якшенні наслідків зміни клімату, тим паче, якщо врахувати, що 80% споживання енергії та викидів CO2 пов’язані із діяльністю міст.
Заступник начальника управління економіки і власності Дубенської міської ради Ігор Москалюк, який брав участь у розробці цього документу, розповів для Інформаційного порталу м. Дубно:
«Управління економіки Дубенської міськради у співпраці із молодіжним громадським об’єднанням «Екоклуб» м. Рівне після приєднання до Угоди мерів розпочало розробку «Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року». Роботу над документом завершили в лютому 2015 року, який затвердили рішенням Дубенської міської ради 20 лютого 2015 року. 22 квітня 2015 року ПДСЕР був представлений Єврокомісії до розгляду шляхом його подання через он-лайн платформу. На сьогодні Угода мерів нараховує 6625 підписантів з різних країн світу, серед яких 117 – з України. Плани дій зі сталого енергетичного розвитку подано 5901 підписантами, в тому числі 71 – з України (56 з них вже затверджені Єврокомісією). ПДСЕР міста Дубно містить комплекс із 128 заходів енергозбереження, що дають змогу до 2020 року зменшити споживання енергоносіїв – на 21,0%; зменшити викиди СО2 в атмосферу – на 21,6%; збільшити обсяг використання відновлювальних джерел енергії – на 37,1%. Загальна очікувана вартість всіх заходів ПДСЕР міста становить 15,6 млн. євро, більше 72% з яких очікується отримати за рахунок залучення інвестицій, в тому числі з програм Європейського союзу за умови проходження конкурсного відбору щодо грантового фінансування.
Вже наразі, як розповів Ігор Ілліч, одним з потенційних джерел отримання грантових коштів для Дубна є оголошений в 2017 році конкурс Євросоюзу «Угода мерів – демонстраційні проекти», оскільки ПДСЕР затверджений Єврокомісією. Для цього конкурсу управлінням економіки і власності сформувало концептуальну заявку з тематичного напрямку «Терммодернізація будівель бюджетної сфери», що вже подана для участі у конкурсному відборі. Заявка складається з 4 проектів загальною вартістю 823 тис. євро серед запропонованих проектів – капітальний ремонт фасадів НВК «ЗНЗ-ДНЗ» по вул. Венецькій, 11а капітальний ремонт фасадів ДНЗ №4, реконструкція системи опалення ЗОШ І-ІІІ ст. №6 з влаштуванням блочно-модульної котельні, нове будівництво котельні на твердому паливі з оперативним складом палива для потреб ЗОШ І-ІІІ ст. №7.
Тож очікуємо на успішні зміни в місті, план яких вже підтримала Єврокомісія у Брюсселі. А значить місто таки матиме міжнародну підтримку у впровадженні змін на шляху до енергонезалежності, екологічної безпеки та енергоефективності.

(49)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.