Єдина на Рівненщині тронна зала – в Дубенському замку (фото)

Охочі зможуть відчути себе на князівському троні, або й навіть одружитись
Попри пандемію і коронавірус у Дубенському замку не склали руки, а продовжують удосконалюватись та поліпшувати надання послуг туристам. На початку листопада тут відкрили оновлену тронну залу в Надбрамному корпусі, якою на Рівненщині більше немає кому похизуватися. Коштом заповідника та здебільшого руками його працівників тут провели ремонт, враховуючи історичні відомості. Унікальна зала тим, що її стиль відповідає тодішній епосі.
«Тронна зала Дубенського історико-культурного заповідника була в розробці ще два роки назад. Ми вели спілкування з нашими знаменитими архітекторами – Ольгою Леонідівною Михайлишин, доктором архітектури, та кафедрою будівництва Київського національного університету будівництва і архітектури, з якою ми співпрацюємо. Потім запропонували студентам третього курсу КНУБА взяти на курсові розробки нашу залу, хоча ми мали історичну довідку щодо її архітектурної сторони, щоб вона показувала ту епоху, колірність і так далі. Спочатку ми проводили протиаварійні роботи по даху, а тоді взялися за внутрішні роботи. Зала вимагала відповідної історичної довідки, тому залучили якомога більше науковців», – розповідає директор заповідника Леонід Кічатий.


Як уже писав Інформаційний портал м. Дубно, в оновленій залі вишукана дерев’яна стеля, художній фриз із зображенням гербів, копії портретів 16 вельможних людей. Дозвіл на останні надавали в музеях Литви, Білорусі та Польщі, де зберігаються їхні оригінали. Справжній і оригінальний тут п’ятисвічник XVI ст. До того ж тронна зала не просто так називається, вона містить ще й винятковий трон. А під ним – справжній персидський килим, який не так легко вдалось знайти.

«В одній із книг ми мали описову частину трону, але відбити його в натурі не так то просто, а ще COVID, пандемія. У травні ми отримали дозвіл на роботу заповідника з дотриманням відповідних норм і розпочали відповідні роботи. Тоді ж чекали переходу на помаранчеву зону, щоб запросити гостей і 5 листопада намітили, як дату відкриття», – додає Леонід Святославович.


А от використовувати тронну залу планують по-різному. Завдяки сучасній системі озвучення і освітлення, окрім конференцій, тут зможуть підписувати договори, укладати угоди фізичні та юридичні особи, відзначати професійні свята, проводити майстер-класи, зокрема для готелезнавців і реставраторів, показавши правильне подання страв, їхнє поєднання тощо. А на виході можна буде попити каву/чай із виглядом на місто. Також тут одружуватимуть за добу, але театралізовано, з використанням сувенірної продукції, карети. Для того, щоб молодята не зустрічались у залі зробили двоє дверей. Все це буде на платній основі. Відвідини зали туристами та можливість фотографування в троні включать у туристичні екскурсії при відкритті туристичного сезону наступного року, наразі проводять калькуляції, тобто вираховують ціну.

(107)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.