Які громади Дубенщини поліпшили фінансове становище

Ще одна громада Дубенщини стала бездотаційною
Із 2020 року Смизька ОТГ вийшла на рівень бездотаційності – завдяки суттєвому зростанню податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) вона значно поліпшила свої фінансові показники і не отримуватиме базової дотації.
Як повідомляє Рівненський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою», також бездотаційною залишається Клесівська ОТГ. Три громади є реверсними, тобто частину своїх грошей передають до державного бюджету.
Як наголосила радниця з питань муніципальних фінансів та управління Рівненського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Ірина Кондратюк, власні доходи місцевих бюджетів ОТГ Рівненщини невпинно зростають.
«Одним з показників, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад, є власні доходи на одного мешканця (співвідношення обсягу надходжень власних доходів до кількості мешканців відповідної ОТГ). Найбільший показник надходження власних доходів на одного мешканця у Вараській ОТГ – 9,8 тис. грн; 6.8 тис. грн – у Клеванській ОТГ; 6.5 тис. грн – у Привільненській.
Таких результатів вдалося досягти завдяки надходженням від податку на доходи фізичних осіб, а також підвищенню якості адміністрування платежів», – розповідає вона.
Зокрема, в 1,5 рази зросли власні надходження в Локницькій ОТГ за 2019 р. порівняно з 2018 р. А все завдяки зростанню надходжень плати за землю, яка збільшилася майже втричі. Також значно зросли надходження від плати за землю в Немовицькій та Миляцькій ОТГ.
За надходженнями ПДФО лідирує Підлозцівська ОТГ.У 2019 році вона збільшила цей показник в 1.7 рази; Малолюбашанська та Привільненська – майже в 1.4 рази.
Найбільше місцевих податків та зборів у власних доходах місцевого бюджету в Локницькій, Боремельській, Повчанській і Тараканівській ОТГ – більше 50%. Цей показник теж характеризує фінансову самодостатність громад.

 

(195)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.