Як змінились призначення і виплати субсидій з травня

На замітку мешканцям Дубенщини: Зміни в призначенні та виплаті житлової субсидії з травня
Управління соціального захисту населення Дубенської районної державної адміністрації повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», якими передбачено наступне.
У травні 2019 року житлова субсидія на наступний період призначається без подання нових заяви і декларації домогосподарствам, які одержували субсидію у попередньому періоді, і у них відсутня заборгованість по сплаті за житлово-комунальні послуги та розраховується у готівковій формі.
Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні та мають заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період з травня 2019 року призначається після вирішення питання з наявною заборгованістю, зазначеній категорії громадян субсидія буде призначена у грошовій безготівковій формі після подання нової заяви і декларації.
Домогосподарствам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначатиметься у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.
Повторно з заявою та декларацією у травні 2019 року мають звернутися:

  • орендарі житла;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб (без врахування осіб, що не проживають);
  • домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
  • якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.

Таким домогосподарствам (за відсутності заборгованості по сплаті за житлово-комунальні послуги) після подання нових заяви і декларації субсидія призначається у грошовій готівковій формі. За бажанням одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі на підставі відповідної заяви, поданої до управління праці та соціального захисту населення, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.
При цьому, якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить більше 5 тис. грн, така субсидія надається у грошовій безготівковій формі.
Субсидія на літній період розраховуватиметься на основі доходів громадян, отриманих у 3-4-му кварталах 2018 року, а на опалювальний сезон 2019-2020 рр. – на основі доходів 1-2-го кварталів 2019 року.
Звертаємо увагу на те, що домогосподарства, в яких є члени сім’ї не зареєстровані за адресою домогосподарства (чоловіки, дружини, неповнолітні діти) мають право на отримання субсидії за умови їх декларування.
Пунктом 186 Положення передбачено, що виплата житлових субсидій у готівковій формі АТ «Ощадбанк» може здійснюватися представнику одержувача на підставі довіреності, оформленої відповідно до статті 245 Цивільного кодексу України. Така довіреність має бути видана на працівника територіального центру соціального обслуговування, зразок підпису якого посвідчує керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, та оформлена на офіційному бланку організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання. Підписується довіреність керівником (начальник, директор, голова, головний лікар тощо) цієї організації (навчальний або лікувальний заклад, житлово-експлуатаційна організація, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив тощо) та скріплюється печаткою організації (за наявності).
Комісіям надано право призначати житлову субсидію домогосподарствам, які мешкають у житловому приміщенні, опалювальна площа якого перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку, якщо у складі домогосподарства є особа з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, яка пересувається на візках і яку забезпечено цим житловим приміщенням за рахунок державного чи місцевого бюджету.
За отриманням інформації з будь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, одержувачі субсидії звертаються до управління праці та соціального захисту населення.
За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) одержувачі житлової субсидії звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.
За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом одержувача житлової субсидії щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, одержувачі субсидії звертаються до АТ «Ощадбанк». Інформація надається в порядку, визначеному АТ «Ощадбанк».
Для отримання більш детальної інформації прохання звертатися до управління праці та соціального захисту населення Дубенської районної державної адміністрації за адресою: м. Дубно, вул. Скарбова, 10 або за телефоном «гарячої лінії» 3-26-13.

(197)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Вас також можуть зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.