Як зменшити розмір судового збору
Як отримати звільнення від сплати судового збору за подачу позовної заяви (апеляційної та касаційної скарги) в цивільній справі
При подачі документів до суду малозабезпеченими громадянами стає актуальним питання звільнення від сплати судового збору.
Водночас є реальна можливість згідно статті 8 Закону України «Про судовий збір» просити суд звільнити від сплати або зменшити розмір судового збору, в тому числі якщо у сторони незадовільний матеріальний стан. Матеріальне становище рекомендуємо підтвердити документально, отримавши безкоштовно наступні документи:
- в будь-якому відділенні пенсійного фонду – довідку форми ОК-5 або ОК-7. Для отримання зазначеної довідки, необхідно при собі мати оригінал паспорта та ідентифікаційного коду і заповнити приклад заяви (видається на місці). Термін видачі довідки – в день звернення;
- в будь-якій податковій інспекції – відомості з державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів і утриманих податків. Для отримання зазначених відомостей, необхідно при собі мати оригінал паспорта та ідентифікаційного коду і заповнити приклад заяви (видається на місці). Термін видачі відомостей – три робочих дні з дня звернення.
Отримавши зазначені документи і якщо розмір судового збору перевищує 5% розміру річного доходу за попередній календарний рік, рекомендуємо готувати до суду клопотання про звільнення від сплати судового збору та додати оригінали отриманих вище документів, вказавши в клопотанні відповідну судову практику Верховного Суду.
Якщо на момент подачі документів до суду Ви офіційно не працевлаштовані, можна додати копію трудової книжки (перша та остання сторінки обов’язково).
Також до клопотання можна додати:
– роздруківку відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, про відсутність реєстрації як фізичної особи підприємця;
– копію свідоцтва про народження дитини / дітей, які знаходяться на Вашому утриманні;
– копію довідки з виконавчої служби про борг по виплатах аліментів (за наявності).
Дану консультацію підготовлено в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!». Більш детальну інформацію щодо реалізації та захисту своїх прав та законних інтересів у різних сферах життєдіяльності можна дізнатися у відділі «Дубенське бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою вул. Грушевського, 134, каб. 212, 213.
За матеріалами: Дубенське бюро правової допомоги
(252)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію