Як святкують неділю П’ятидесятниці або Трійці
Завтра святкуємо одне з 12 найбільших церковних свят
Свято Трійці присвячене зішестю на апостолів Святого Духа, який мав вигляд вогненних язиків. Саме після цього вони навчилися пророкувати та зцілювати різноманітні хвороби. А ще багато з них заговорили різними мовами, щоб нести Слово Боже населенню всіх країн світу.
Назву “Трійця” свято отримало через те, що людям саме цього дня відкрилася Пресвята Трійця – Бог Отець, Бог Син та Бог Дух святий.
У західному християнстві Трійця завжди припадає на першу неділю після П’ятидесятниці. У народі одне з найвеличнійших християнських свят – День Святої Трійці, ще називають Зеленими святами.
За традиціями Зелені свята святкують відвідуванням церкви. Цей день – особливий, а тому тут будуть проводити святкове богослужіння. Храм та домівки на Трійцю прийнято прикрашати зеленою лепехою, пряними травами, духмяними квітами. Священики одягають ризи зеленого кольору, а під час молитов обов’язково згадують перемогу Ісуса Христа над смертю.
Наші предки на Трійцю збирали лікарські трави, які, згідно з повір’ями, набувають цього дня особливої сили. Потім їх йшли святити до церкви, приносили після служби додому і цілий рік зберігали. Ця традиція зберігається і до нині. Особливо часто несуть святити полин, пижмо, чебрець, мелісу, м’яту, аїр та волошки.
Також на Трійцю суворо заборонено купатися. У предків було повір’я, що тих, хто полізе у водойму, заберуть русалки. Деякі люди раніше навіть не вмивалися, бо вірили, шо в цей день вода живе своєю волею і може зашкодити людині.
Крім того, на Трійцю не прийнято влаштовувати весілля, а от свататися навпаки – схвалюється. Вважається, що якщо посвататись на Трійцю, то сімейне життя буде довгим і щасливим.
(200)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію