Як правильно харчуватися взимку

харчуванняЯк правильно харчуватися взимку, щоб організм не втрачав енергії

Зима – чудовий час, коли можна вечорами займатися улюбленим хобі та насолоджуватися падаючим снігом за вікном. Звичайно ж, зима у багатьох з нас асоціюється з гарячим чаєм і ароматною домашньою випічкою. Однак, як би не було велике бажання побалувати себе ласощами, слід не забувати про те, що зимовий період найбільш виснажує наш організм, і як наслідок знижується опірність простудним захворюванням.

Так яке ж здорове правильне харчування взимку?

Щоб компенсувати кліматичний вплив і взимку відчувати себе абсолютно нормально, при побудові раціону харчування необхідно дотримуватися декількох нескладних правил.

•        Введіть у раціон більше гарячих страв (на сніданок – вівсяна кашка з горішками і фруктами, протягом дня пийте гарячий зелений або трав’яний чай, теплий компот із сухофруктів, настій шипшини).

• З’їдайте більше 800 калорій в день, так як менша їх кількість небезпечна для здоров’я.

Не потрібно активно худнути, адже при швидкому схудненні в короткі терміни з організму виводиться вода, а не жир, який організм при цьому буде запасати.

•        Не харчуйтеся виключно овочами та фруктами. Зробіть раціон різноманітним – нехай у ньому буде відварні (приготовані на пару) м’ясо та риба, кефір, йогурт, нежирний сир, крупи, рослинні олії (оливкова, лляна, гірчична).

•        Включайте в меню страви, що містять вуглеводи (краще не борошняні, солодощі – мармелад, трохи чорного шоколаду, зефір, приготовлений на основі пектину, а не желатину, сухофрукти – курага, чорнослив, родзинки).

Напої взимку

Взимку важливо не тільки правильно харчуватися, але і дотримуватися правильного режиму пиття. Потрібний тонус підтримується при щоденному вживанні 2 літрів води. Помилковою є думка, що велика кількість води є причиною набряків. Набряки – результат порушень в діяльності деяких систем організму. Якщо у вас порушений обмін речовин, то можлива поява набряків в перший час, але потім робота нирок налагодиться, і рідина не буде затримуватися.

Слідкуйте не за кількістю випитої води, а за її якістю. Рідина, яку ви вживаєте, повинна бути свіжою та чистою, чому сприяє фільтрація води. Введіть в зимовий раціон харчування зелений чай (бажано, щоб чай був хорошим), натуральні соки, компоти, морси. Пийте зелений чай окремо від прийомів їжі, насолоджуючись їм без цукру, цукерок, випічки. Смачний чайний напій сам по собі є ласощами. Корисно обмежувати себе взимку в споживанні кави, а краще взагалі відмовитися від неї в зимовий період. Якщо кава – це ваша слабкість, то дозволяйте своєму організму не більше однієї чашки кавового напою в день.

Завжди прислухайтеся до свого організму, навчіться правильно харчуватися – і енергія навіть у складний зимовий період вам забезпечена. Бережіть себе!

За матеріалами: телеканал «Рівне 1»

(2)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.