Як довести вину медиків при наданні неякісної медичної допомоги

лікарПоради батькам: як довести вину медиків при наданні неякісної медичної допомоги

Звертаючись по медичну допомогу, ми чекаємо якісно наданих медичних послуг і якнайшвидшого відновлення хорошої фізичної форми. Проте нерідко трапляється так, що медичний персонал припускається помилки та завдає шкоди здоров’ю пацієнта. Особливо прикро, коли цим пацієнтом виявляється дитина. Як діяти, якщо ви потрапили в таку ситуацію?

У таких випадках пацієнт або його родичі намагаються «знайти правду», звертаючись до суду. Зазвичай подібні судові справи розглядають декілька років, адже для встановлення причин негативних наслідків для здоров’я пацієнта потрібне застосування спеціальних знань в галузі медицини, а отже, призначення судово-медичної експертизи, а іноді й декількох експертиз, якщо думки експертів не співпадають або не вирішені всі спірні для сторін питання.

Проте якщо сторона вважає, що висновок експерта необґрунтований, суперечить іншим матеріалам справи або викликає сумніви в його правильності, вона може на підставі ч. 2 ст. 150 ЦПКУ звернутися до суду з клопотанням про призначення повторної експертизи, яка доручається іншому експертові.

Щоб мати право на матеріальне відшкодування, особа повинна обґрунтувати та довести в судовому засіданні таке:

а) факт дії чи бездіяльності лікарів, яка виразилася в неправильній діагностиці захворювання чи неправильно призначеному лікуванні.

Тому, перш ніж писати позовну заяву, необхідно визначити, у якому відділенні лікувався хворий (лікарську спеціальність), і встановити, який діагноз поставили хворому в лікувальному закладі. Як правило, при виписці пацієнту видається лише епікриз, надати іншу документацію лікувальний заклад відмовляється. Проте пацієнт має повне право вимагати будь-яку документацію, яка наявна в лікарняному закладі (зокрема, медичну картку хворого, результати всіх аналізів та щоденник лікування), посилаючись на ст. 34 та 49 Конституції, ст. 285 ЦКУ та ст. 39 Основ законодавства України «Про охорону здоров’я».

б) наявність наслідку у вигляді завдання шкоди здоров’ю пацієнта.

Доказами можуть слугувати: факти звернення до інших лікарів (які призначали лікування); факти виявлення інших хвороб чи перехід існуючої хвороби в хронічну форму, що могло бути результатом неправильного лікування; письмові висновки інших лікарів, які оглядали чи лікували пацієнта, що мають силу висновку спеціаліста.

в) причинний зв’язок між діяннями лікарів та отриманим наслідком.

Якщо особа вважає, що зможе довести всі зазначені складові, вона може звернутися до відповідного суду.

За матеріалами: телеканал «Рівне1»

(93)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.