Вулиці міста можуть носити імена протоієрея, спортсмена та діяча культури
Дискусійні назви вулиць замінили альтернативними, а одну з центральних вулиць Дубна – перекриють
Питання найменування вулиць у Дубні викликало жваве обговорення дубенчан у соцмережах. Не менш жвавим воно було й на засіданні виконавчого комітету Дубенської міськради, що відбулось сьогодні, 13 грудня. Назви вулиць Героїв Танкістів, Праведників Світу, Добросусідська не були всім до вподоби, що й викликало палку дискусію.
«На минулій сесії міської ради в жовтні місяці був затверджений детальний план території в районі вулиць Львівська-Ігоря Свєшнікова-Берестецька. Даним проектом передбачено 8 нових проектних вулиць, тобто це не перейменування, а – найменування. Була запущена процедура обговорення, зібрані пропозиції як від громадських організацій, так і депутатів. Пропозиції, що надійшли, розглянула комісія, яка давно створена при міській раді і займається найменуванням та перейменуванням вулиць, провулків та інших об’єктів на території м. Дубно. І комісія, розглянувши ці звернення, запропонувала такі назви вулиць: Антонія Мальчевського, Діонісія Міклера, Добросусідська, Героїв Танкістів, Знесенська, Праведників Світу, Чумацька, Кобзарська», – пояснив начальник управління архітектури, будівництва та земельних питань Вадим Двигай.
– Героїв Танкістів – це хто?, – поцікавилась Валентина Сіньковська.
– Це ті навіть, що зараз воюють, – сказав Вадим Двигай.
– Я вам зараз поясню: біля Дубна відбулась найбільша танкова битва…, – не договорив Василь Скринчук.
– Наступна «Героїв Льотчиків» має бути, – зауважив Ростислав Андрощук.
– Я категорично проти. Танкова битва, яка відбулась в районі Дубно-Броди-Луцьк – була програна, – зазначив Василь Антонюк.
– Було обговорення з того приводу. Це найбільша танкова битва Другої світової війни, – знову спробував пояснити Василь Скринчук.
– Василю Корнійовичу, Пушкін нам мішав, а танкісти – нам підходять?, – звернулась Вікторія Дмитрієва.
– Про що ви говорите? У нас свої історія, свої герої. Нащо мені Друга світова війна – це вже пройдений етап, – наголосила Валентина Сіньковська. – Це атовці будуть жити на вулиці Героїв Танкістів?
Завершила обговорення Вікторія Дмитрієва:
– Давайте жити для молоді. Вулицю ми називаємо не для нас, а для майбутнього покоління.
Після чого міський голова запропонував альтернативну назву – вулицю Олега Кривенчука. На що заступник Василь Скринчук сказав, що були думки, щоб вулиці на честь людей називати після певного проміжку часу, себто через кільканадцять років після смерті. Для порозуміння яблуневими, вишневими називати вулиці пропонував Віктор Козачук.
Все ж зійшлись на тому, щоб голосувати окремо за кожне запропоноване найменування. Вулиці Героїв Танкістів, Праведників Світу у Дубні хотіли б бачити лише 2 членів виконкому, решта ж підтримали альтернативні назви – на честь спортсмена-веслувальника Андрія Максимчука та Заслуженого працівника культури Олега Кривенчука відповідно. А от Добросусідську замінили на вулицю протоієрея Арсенія Христюка.
Окрім того, як і минулого року, так і цього члени виконкому погодились обмежити рух транспортних засобів на вул. Свободи, а саме від будинку № 8 до перехрестя вул. Свободи та Кирила і Мефодія. Адже біля Будинку дітей та молоді встановили центральну красуню міста, що на 4 м вища від минулорічної. Тут працівники Дубноводоканалу мають встановити обмежувальні пристрої, які заборонять рух транспорту з 18 грудня по 27 січня 2019 року.
Таким чином, окрім вулиць Антонія Мальчевського, Діонісія Міклера, Знесенської, Чумацької, Кобзарської, у Дубні з’являться нові вулиці на честь дубенчан, що заслужили цього. Щоправда, остаточне рішення приймуть депутати міської ради на черговій сесії.
(411)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
1 Response
[…] тепер їх мали затвердити на сесії. Детальніше про це раніше писав Інформаційний портал м. Дубно. «Спочатку це питання […]