Воздвиження Чесного Хреста: чому не варто ходити в ліс

Православні Рівненщини святкують Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста
Сьогодні, 27 вересня, святкують Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього. У церкві походження свята пояснюють так:
Святий рівноапостольний Костянтин Великий (306–337) після перемоги в 312 році над Максентієм, правителем Західної частини Римської імперії, і над Лікінієм, правителем Східної її частини, в 323 році став єдинодержавним правителем величезної Римської імперії. В 313 році він видав так званий Міланський едикт, за яким християнська релігія була узаконена і гоніння на християн в Західній частині імперії припинились. Рівноапостольний імператор Костянтин, який за Божою допомогою отримав перемогу над ворогами в трьох війнах, бачив на небі Боже знамення – Хрест з написом «Цим переможеш». Полум’яно бажаючи віднайти Хрест, на котрому був розіп’ятий Господь наш Ісус Христос, рівноапостольний Костянтин направив в Єрусалим свою матір, благочестиву царицю Олену. Старий єврея повідомив, що Хрест заритий там де стоїть капище Венери. Капище зруйнували і звершивши молитву почали копати землю. Незабаром були знайдені Гріб Господній і неподалік від нього три хрести, дощечка з надписом, що був зроблений за наказом Пилата, і чотири цвяхи, які прокололи Тіло Господнє. Щоб дізнатися, на якому з трьох хрестів був розіп’ятий Спаситель Патріарх Макарій по черзі поклав хрести на покійника. Коли був покладений Хрест Господній, мертвий ожив. Побачивши воскреслого, всі переконалися, що знайдено Животворчий Хрест.
Також в цей день всі православні дотримуються суворого посту. Не можна їсти мʼясо, рибу, яйця і молочні продукти.
А в народі кажуть, що на Воздвиження земля движиться ближче до зими. Через те птахи летять у вирій – теплу, благословенну країну. До вирію повзуть і змії, тому сьогодні небезпечно ходити в ліс.

(396)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.