Волонтерка ЮНІСЕФ провела у Дубні «Найбільший урок у світі»

Дубенчанка повернулась через 8 років у школу, щоб організувати незвичайні уроки
Минулого тижня у Дубенській СЗОШ № 5 провели незвичайні уроки. Організувала їх дубенчанка, волонтер дитячого фонду Організації об’єднаних націй ЮНІСЕФ Наталя Макарук. Близько року уже дівчина займається волонтерством і повернулась у Дубно, аби в своїй рідній школі познайомити дітей з Глобальними цілями сталого розвитку, які були прийняті Генеральною асамблеєю ООН. Ще у Всесвітній день дитини 20 листопада у Києві для 70 юних лідерів провели тренінг «Найбільший урок у світі». Після чого волонтери роз’їхались по різних містах та містечках України.
«Загалом це глобальна ініціатива ЮНІСЕФ, фонду ООН, що займається захистом прав дитини і проводиться по всьому світі і всій Україні. Найбільший урок у світі – це урок про найбільші проблеми і виклики, які існують зараз в світі і про 17 цілей сталого розвитку, які мають бути досягнені до 2030 року. Суть в тому, щоб молоде населення дізналось про ці цілі і робило б кожного дня мінімальні зусилля, аби подолати ці проблеми, зокрема викорінити бідність, подолати гендерну нерівність та несправедливість» – розповідає Наталя Макарук.

В Україні проект охопить 450 міст та містечок, де відбудуться уроки для близько 12 тисяч дітей. А от в Дубні СЗОШ №5 – єдиний навчальний заклад в місті, що приєднався до ініціативи ЮНІСЕФ і де проводили «Найбільший урок». До 10 грудня українські школярі дізнаються про глобальні цілі, лідерські навички та про те, як діти можуть захистити свої права.

«Діти – наше майбутнє, а тому починаємо з малого і орієнтуємось на молоде покоління. Хоча й такі тренінги проводять для дорослих. Але тоді вони більш глобальні і серйозні» – каже дівчина-волонтер.

В цілому «Найбільший урок у світі» охопив майже 150 учнів Дубенської СЗОШ №5. Юні дубенчани в інтерактивній формі обговорювали 17 цілей сталого розвитку, думали над тим як можна вирішити чи сприяти подоланню цих проблем, переглядали презентацію та навіть брали участь у флешмобі. Для кращого заохочення діти отримали невеличкі подарунки – значки ЮНІСЕФ, окуляри, аби не дивитись на світ рожево та наклейки. Але здебільшого говорили про українські проблеми, вирішення яких сприятиме досягненню глобальних цілей.

Подальше розширення проекту відбудеться у 2018 році, коли ЮНІСЕФ планує презентувати онлайн-курс, присвячений проекту із спеціальними тематичними уроками про Глобальні цілі, освіту, мир, рівність та права дітей, а також із практичними порадами, як зробити процес навчання більш цікавим та інтерактивним.

Нагадаємо, у 2015 році світові лідери затвердили 17 глобальних цілей, які мають на меті подолати бідність, голод, гендерну нерівність, зберегти морські екосистеми та екосистеми суші, встановити мир та справедливість і т.д.

(360)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.