Влада має не тільки розподіляти кошти, а й брати на себе відповідальність – Ірина Луценко

Народна депутатка побажала владі Дубенщини єдності і конструктиву
Вперше цьогоріч на фестивалі «З народної криниці» на Дубенщині побувала народний депутат Ірина Луценко. А вже у понеділок, 10 вересня, делегація у складі Представника Президента у Верховній Раді та районного керівництва відвідала заклади освіти і культури Дубенського району, кошти на які спрямовувались за сприяння обраниці. Після чого Ірина Луценко у приміщенні Дубенської райради поспілкувалась та відповіла на запитання місцевих журналістів.

Спершу депутатка Верховної Ради детально розповіла про свій візит:
«Сьогодні у мене була поїздка в три школи Дубенського району. Бо коли мені випала можливість підтримати українську школу, ми зв’язалися з адміністрацією і районною радою, і виділили три школи, які найбільше потребували такої підтримки. У Мильчі замінили вікна і двері для того, щоб повністю утеплити приміщення, в Повчі – поміняли опалення, всі батареї і котли. У Вербі теж поміняли вікна і двері. Оскільки я приїжджаю перший раз, то не могла приїхати з пустими руками. У ці школи загалом ми привезли ноутбуки, проектори, спортивний інвентар – тенісні столи, м’ячі, круги, щоб дівчатка займались гімнастикою. Також я хотіла відзначити вчителів, бо навіть піднята заробітна платна, мабуть, не є достатньою платою за те, що роблять вчителі для наших дітей. Тому ми від Верховної Ради підготували подяки і подарунки. Ще маленькими подаруночками віддячили технічному персоналу. Але не це найголовніше. Надзвичайно важливо було поговорити з дітьми про основні речі, які вони повинні знати незалежно від їхніх оцінок. Я розмовляла з ними, як з маленькими громадянами. Зокрема розповіла чому не приїхала на 1 вересня – мене запросили діти з Гранітного Донецької області, школа якого знаходиться в 600 м від лінії розмежування. 4 роки заклад працював у підпіллі і ні на йоту не припиняв роботу. Але я була вражена – ми приїхали в школу, а там – герої УПА, гімн, вишиванки. А це значить там є Україна, українська держава, українські люди і треба зробити низький уклін вчительці, яка зберегла там осередок. Були ми на Світлодарській дузі і побачили, як сильно охороняється наша територія, які сильні наші війська – це вже зовсім інша армія. Я говорила з дітьми про це, щоб вони пам’ятали, що таке мирне небо, пам’ятали своїх героїв, Українську Повстанську Армію, яка 100 років тому боролась за незалежність України. Ми говорили сьогодні, що можна було б більше грошей дати на школи, чи відремонтувати дорогу, але треба розуміти, що якщо хочемо миру – ми готуємось до війни. Ми укріплюємо свою армію і за 4 роки українська армія, крім тих європейських країн, що входять в НАТО, є найсильнішою у Європі.
Я розповідала дітям, вчителям, що ми маємо надію що в жовтні місяці Вселенський патріарх надасть томос і буде чотирнадцята українська православна церква. Це була щира розмова, щоб діти розуміли куди ми рухаємося і що маємо гордитися тим, що ми українці».

Ірина Луценко вперше побувала на районному фестивалі і ось що зауважила: «Свято «З народної криниці» – це наші традиції, які підтримуються багато-багато століть. І для держави, якщо ми говоримо не про країну Україну, а про державу Україну надзвичайно важливо п’ять речей – сильна армія, історія, церква, рідна мова, незважаючи на те, що у нас 125 національностей, але ми всі маємо право на український патріотизм. І ми маємо знати нашу мову, яка нас єднає і кодує, так само як вишиванка. Дуже цікаво було, як польська делегація прониклась святкуванням і купила вишиванки. Коли я запитала в одного з поляків: «Як вам наше свято?» він відповів: «Мене вражає кількість національних костюмів, як люди одягнені, які вони горді тим, що роблять, як вміють ті традиції подати».

Не оминули увагою журналісти місцеву проблему медицини, а саме фінансування Дубенської райлікарні і поцікавились думкою та рекомендаціями обраниці. На що Ірина Степанівна відповіла так:
«Народні депутати України знають про проблему фінансування медицини. Про місцеве спірне питання мені говорив Олександр Дехтярчук. Ми готуємось до того, що в жовтні, коли ми будемо вносити зміни в бюджет 2018 року, ми переглянемо програми, де недовикористання чи перевикористання коштів і знайдемо тих 10 мільйонів, щоб виплатити заробітну плату медичним працівникам, власне, Дубенського району. Ми свідомі того, що людям треба платити вчасно зарплату, ми зробимо відповідні висновки. Але й висновки має зробити місцева влада і громада – якщо ви вибираєте свою владу, то вона має не тільки розподіляти кошти, а й брати на себе відповідальність. Субвенція з державного бюджету має виділятися, але і фінансова децентралізація означає, що 50% коштів розподілилися на місцеві громади.
Владі міста і району я порекомендую єдності і порозуміння. Якщо ми думаємо про місцеву громаду, то і мер, і районна влада мають сісти і зрозуміти: оце пологовий будинок, це поліклініка, це лікарня, а ми маємо чесно один одному кошти передавати. Треба навчитись спільно працювати, розподіляти кошти – це не власні кошти – це кошти громади. Я запропонувала владі: давайте зробимо так, як у Києві, де введена карта киянина. Через неї можна відслідкувати статистику і тоді розподілити кошти пропорційно. Ми не можемо ділити мешканців міста і району. Тому єдності, конструктивізму більше громаді, а засобам масової інформації проконтролювати розподіл коштів».

Так як Ірина Луценко їздила Дубенським районом, то запитали журналісти й про ремонт доріг, зокрема чи готова вона допомагати з ремонтом доріг Дубенщини.
«Я уже мала розмову з Укравтодором про дорогу Дубно-Повча, тому що жоден автобус там не витримає більше року. Але не можна весь час кивати на Київ. У 2017 р. було прийнято рішення про створення Дорожнього фонду, 50% якого дорожники мають використовувати на державні дороги, а 50% – на ремонт, відновлення доріг місцевого значення. Цього року 2 млрд. коштів фонду були не використані, так як Україна потребувала виплати 2,8 млрд. зовнішніх боргів, тому багато не вдалось зробити. Але я, як народний депутат, виходець з Дубенщини, беру на себе зобов’язання попрацювати з Укравтодором та обласним управлінням, щоб дорога Дубно-Повча була відремонтована. Якщо не повністю зроблена, то хоча б зробили капітальний ремонт у 2019 р. Я працюю в цьому напрямку».

З наступним візитом на Дубенщині Ірина Луценко пообіцяла побувати після того, як щось зробить, щоб не говорити дарма.
Більше фото – на сторінці Інформаційного порталу м. Дубно у FB

(690)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.