Військові просять провести ексгумацію останків на території колонії
У Дубні облаштовуватимуть одне футбольне поле замість двох
Після депутатських запитів, заяв і звернень, якими розпочалася 70 сесія Дубенської міської ради 29 березня, до присутніх звернувся представник ОК «Захід» полковник Олександр Ковальчук:
«Практично рік тому Міністерство оборони та Міністерство юстиції видали спільний наказ щодо розміщення в стінах Дубенської колонії військової частини А1994. 2 серпня ми урочисто ввели в місто батальйон і майже відразу виїхали в зону ООС, у якій вони знаходяться й по теперішній час. У січні ми вже фактично зареєстрували військову частину в Дубні і наші хлопці, близько 600 чоловік, стали повноправними дубенчанами за місцем прописки. Воїни у серпні повертаються в Дубно. В лютому під головуванням міського голови та за участі комунальників ми знайшли спільну мову і визначили які кроки потрібно зробити, щоб з тюрми зробити місце для розміщення військовослужбовців. Я прошу допомогти нам стати на коліна, а далі ми вже підемо», – зазначив полковник і попросив підтримати вже діючу програму допомоги військовим. – Вже неодноразово ми говорили про перепоховання тих бідолах, яких в 1941 році розстріляли НКВДисти в застінках колонії, просто в камерах, під внутрішньою стіною. Є свідки цього і архівні матеріали. Це потрібно зробити до травня місяця, щоб привиди ночами не ходили тими камерами та казармами. Потрібно небагато коштів, але це варто зробити. Ми з Віктором Альбертовичем (секретар ради – прим. ред.) там ходили – ці постріли, ці написи – жах».
Василь Антонюк відповів, що хотів би з депутатами прийти до тієї стіни, де загинули тисячі дубенчан та мешканців зі всієї України і попросив обранців направити кошти на розкопки і провести ексгумацію.
Після цього присутні перейшли до порядку денного. Згідно з проханням Юрія Момотюка, першочергово Світлана Розмислович пояснила які саме зміни і чому варто внести до місцевого бюджету:
«Пропонується зменшити об’єм іншої субвенції з обласного бюджету на реконструкцію 2 футбольних міні-полів зі штучним покриттям. Це футбольне поле ЗОШ № 5 – мінус 859 тис. 40 грн і ЗОШ № 7 – мінус 857 тис. 965 грн. Оскільки кошти з інших джерел нам не виділили, прийняли рішення провести роботи по облаштуванню одного поля в районі школи № 7 і всі ці кошти спрямувати туди – це 1 млн 717 тис. 5 грн».
Петро Янок поцікавився чому вибір впав саме на 7 школу. На це запитання відповів мер:
«Не розглядається питання, щоб не виділяти кошти на другий майданчик в цьому році, але першочергово – 7 школа, адже по географії розміщення майданчиків – робити сукупність на території майже одного мікрорайону недоречно. Тому пішли таким варіантом. Не було ніяких упереджених ставлень».
Присутні погодилися, що таке рішення є логічним і проголосували «за» пропозицію бюджетної комісії.
Оскільки звіти заступників міського голови заслухали на засіданнях постійних комісій, Ользі Ляшенко Василь Антонюк поставив лише одне запитання:
– Відбулися торги. Скажіть, хто став переможцем по ділянці біля Епіцентру?
– На сьогоднішній день закінчилися торги. Початкова вартість оренди складала 273 тисячі, за результатами аукціону право оренди продано за 1 млн 303 тис. грн в рік київській компанії, – відповіла посадовиця.
До звіту Василя Скринчука критики та зауважень у депутатів на постійних комісіях було значно більше. Проте за звіти обох посадовців обранці проголосували позитивно.
Запропоновані зміни в додаток «Про місцеві податки і збори» стосувалися туристичної частини в зв’язку зі змінами у Податковому кодексі. Відтепер цей збір збиратиметься відповідно до мінімальної заробітної плати, а раніше залежав від вартості проживання.
Дійшовши до питання про виділення коштів для матеріальної допомоги, мер наголосив, що місцеві депутати виділи у минулому році на матеріальну допомогу близько мільйона гривень, про що відмітив один з обласних телеканалів.
«Сьогодні потерпаємо від перевірок певних органів обласного рівня. Шукають у молоці кістку. Нехай шукають. Ми єдина міська рада, яка виділила 1 мільйон гривень, щоб допомогти малозабезпеченим, хворим, онкохворим. Так, ми не побудували одну дорогу, але допомогли людям, особливо діткам. Ми правильно з вами зробили – на кожного відкрили рахунок і на їхню карточку перераховуємо гроші», – зауважив Василь Антонюк.
Також обранці затвердили декілька програм – покращення діагностики, лікування та профілактики злоякісних новоутворень, а також надання фінансової підтримки військовій частині А1994 на поточний рік.
В цілому обранці розглянули на сесії понад 100 питань.
(364)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію