Вісім територіальних громад буде на Дубенщині

карта_громадиНа сьогоднішньому круглому столі вирішили, що на Дубенщині буде вісім територіальних громад 

Сьогодні за ініціативи Громадської експертної ради у Дубенській міській раді відбувся круглий стіл «Адміністративно-територіальна реформа в Дубенському районі. На цьому заході були присутні: Олександр Дехтярчук – народний депутат України; Руслан Сивий – керівник Офісу реформ у Рівненській області; Олександр Корнійчук – керівник апарату Рівненської обласної державної адміністрації; Юрій Парфенюк – голова Дубенської РДА; Олександр Козак – заступник голови Дубенської районної ради; Василь Антонюк – міський голова Дубна; Михайло Корилкевич – голова Громадської експертної ради Дубенщини;  Петро Рухер – помічник-консультант народного депутата України Олександра Дехтярчука; Віктор Єфімчук – голова Дубенської міської організації ВО «Свобода»; Стасюк Роман Павлович ­– заступник голови обласної організації «Радикальна партія Олега Ляшка партія, активісти, представники ЗМІ та ініціативна група із с. Зелене та с. Бортниця.

круглий стіл

Михайло Корилкевич виступив із концепцією «Велике Дубно», де згадав про наше місто, яке лежить між чотирма містами, конкурентність громад. Що у Дубно є всі перспективи стати одним із лідерів туристичного розвитку.

«Я хочу літати в Європу з нашого аеропорту, який може стати міжнародним. Уже є інвестор, що готовий вкладати кошти», ­– зазначив голова Громадської експертної ради  Дубенщини.

Руслан Сивий є прихильником однієї громади. «В Млинові прийняли рішення про одну громаду. Якщо ж говорити про Радивилів та Здолбунів, то територіально вони віддалені і там можна об’єднатись у дві територіальні громади. У Дубно це може бути одна громада. Європа та світ пройшли цей процес…Одна громада має суттєві переваги. Це людський, земельний та фінансовий ресурс», – стверджує керівник Офісу реформ у Рівненській області.

«Ми взагалі не розуміємо, що ділимо, є графік, а тому треба діяти. Головне – ставити мету і вирішити, що ми хочемо. А наша мета – добробут громадян. Що хочемо отримати – набагато складніше. Уже прийняли закон про вибори, внесли зміни в Конституцію. З’явилось нове поняття «територіальна громада», можливо будуть і інші, наприклад такі як місто, містечко, департамент. А можуть з’явитись префект і префектура – деполітичні члени, аполітичні представники влади, яким необхідна ротація, має надаватись службове житло, яке не можна приватизувати. Не обов’язково всі громади мають об’єднуватись і якнайшвидше», – додав народний депутат.

Корнійчук Олександр вважає, що Рівненська область виконала всі завдання і сама підганяє уряд. Взявши досвід європейських країн, не роблячи їхні помилки, можна спробувати максимально перенести досвід нам і нікого не примушуючи. «В цьому році вперше 110 млн. державних коштів надійшло в Рівненську область через Інститут регіонального розвитку на соціально-культурні об’єкти. Якщо ми пришвидшимо процес об’єднання, то коли вноситимуть зміни в бюджет 3-4 млрд. виділять на об’єднання».

«Якщо не одна, то вісім», саме таку думку висловив Олександр Козак – заступник голови Дубенської районної ради. І закликав присутніх об’єднатись, виробити спільну думку скільки громад на Дубенщині має бути.

Міський голова зазначив про вагому перевагу Дубна, так як місто до 2036р. має генеральний план. «Нам вдалось добитись того, аби Дубно увійшло як об’єкт  і не заперечуємо об’єднатись в територіальну громаду з центром  Дубно».

круглий стіл_карта

Голова Дубенської районної державної адміністрації розповів, що спілкувався з сільськими радами, які не підтримують територіальне об’єднання. А також Юрій Парфенюк запропонував зробити пілотний проект аби люди могли побачити та зрозуміти як воно працює.

На думку помічника народного депутата Рухера Петра, круглий стіл – хороша платформа, майданчик для узгодження наших позицій. «Наш недолік – абсолютно слабо проведена роз’яснювальна робота щодо об’єднання. Як  і народний депутат, так і помічник вважають, що чотири територіальні громади на Дубенщині краще, ніж вісім.

Нам простим громадянам варто зрозуміти, що за об’єднання ніхто з чиновників на себе відповідальність не бере. Треба робити одну громаду, але починати з меншого і на Дубенщині є потенціал.

(47)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.