Вишивані дива руками Юлії Токарської
Мистецтво, яке вперше представлене в стінах Дубенського замку
У найстарішому корпусі Дубенського державного історико-культурного заповідника 17 травня презентувалася виставка робіт талановитої майстрині з Луцька Юлії Токарської. Дуже символічно, що презентація виставки відбулася в день, коли поєдналися два свята – День вишиванки та Вознесіння Господнє. Особливу атмосферу презентації додали працівники міського будинку культури невеликою концертною програмою.
Вироби майстрині – це вишиті картини та ляльки створені в українському колориті, а ікони жінки навіть були представлені на виставці Національного заповідника «Софія Київська».
Усі картини мають для рукодільниці особливе значення, адже в кожен шов вона вклала не тільки зусилля та час, а й частинку власної душі.
«Юлія Токарська дійсно вміє творити та демонструє своєю творчістю найвищий пілотаж. Сьогодні ми бачимо перед собою роботи справжньої українки та людини, яка дійсно має талант. Дуже добре, що в нашому місті проводяться такі заходи» – висловив своє враження роботами майстрині голова РДА Юрій Парфенюк.
За словами директора Дубенського історико-культурного заповідника, вони проводять велику роботу, щоб відшукати талановитих художників.
«Коли ми знайомимося з роботами майстрині стає зрозуміло, що вони виконувалися не місяць і не два. Тому я хочу подякувати пані Юлії за те, що вона має високу майстерність, терпіння, натхнення та бачення, яка вона втілює в своїх картинах» – зазначив Леонід Кічатий та вручив рукодільниці подяку за вагомий особистий внесок у розвиток української національної культури.
Була присутня на виставці і дубенська письменниця Любов Пшенична, яка привітала присутніх зі святом, прочитала прекрасні рядки своїх віршів про вишиванку та висловила щире захоплення роботами майстрині.
На завершення презентації Юлія Токарська висловила вдячність всім присутнім та своїм рідним, які її підтримують:
«Я дуже задоволена і дуже вдячна Богові, що він дав мені таку можливість – робити те, що я хочу. Саме завдяки моїй родині та особливо батькам, які вклали в мене багато прекрасного, я можу цим займатися. Це не для когось, а для себе, для того, щоб відкрити свою душу, свій внутрішній всесвіт. Ми дякуємо працівникам замку за можливість відкритися через наші виставки».
(447)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію