Виконком: перевезення пасажирів, встановлення пам’ятного знаку Бандері

Виконком Дубенської міськради: зміни щодо перевезення пасажирів та дозвіл на встановлення пам’ятника Бандері
Минулого тижня у Дубенській міській раді відбулось засідання виконавчого комітету. Хоча у порядку денному була кілька питань, але розглядали їх близько двох годин. Розпочали із результатів обстеження пасажиропотоків на міських автобусних маршрутах загального користування, яке проводилось із 12 по 24 вересня.
Як розповіла начальник управління економіки і власності Мирослава Піддубник, щоденно в середньому громадським транспортом на всіх маршрутах пересувається більше 18 тисяч пасажирів. З них близько 10 500 (57%) оплачує проїзд, а майже третина (27%) належить до пільгової категорії.  Зокрема перевозиться щодня більше 3000 пенсіонерів за віком та біля 2000 пільговиків. Порівняно з минулим роком у Дубні в 2 рази менше школярів користується громадським транспортом, а тому в Програму пільгового проїзду учнів внесуть зміни щодо відшкодування за перевезення дітей шкільного віку.

З такими результатами обстеження не завжди погоджувались перевізники, які були присутні на засіданні виконкому. Один із них, підприємець В. Іванюк звинуватив у некомпетентності членів комісії, що проводили обстеження пасажиропотоків. Проте його слова заперечила керуюча справами, секретар виконкому Олена Олійник, яка зазначила, що це, мабуть, вперше за скільки років проводилось об’єктивне обстеження.

Також члени виконкому розглянули колективне звернення фізичних осіб-підприємців Барабаша П. Т., Гордійчука Р. В.,  Іванюка В. С., Коваль Л. А., Никитюк В. П., Сматієвича О. В., Свінтозельського О. С., Синюка І. Л., Федорчука Л. О., Федорчука Р. Л. щодо встановлення плати за перевезення окремих категорій громадян, яким надано право безплатного проїзду. Перевізники скаржились на недоотримання ними щомісяця біля 465 тисяч гривень, а тому запропонували змінити перелік категорій, що перевозяться безкоштовно та зробити платним проїзд для пенсіонерів. Однак цей перелік дещо редагували. Пропозицію підприємців виключити інвалідів ІІ групи, ліквідаторів аварії на ЧАЕС ІІ категорій та дітей, позбавлених батьківського піклування не погодив міський голова. І в результаті їх повернули у перелік категорій, що їздитимуть безкоштовно у міському пасажирському транспорті. А тому безкоштовно у Дубні перевозитимуть такі категорії:
– інваліди війни І, ІІ, ІІІ груп;
– інваліди І-ІІ груп та особи, що супроводжують інваліда І групи;
– діти- інваліди та особи, що супроводжують дітей-інвалідів;
– діти з багатодітних сімей;
– діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування;
– учасники бойових дій, учасники АТО;
– ліквідатори Чорнобильської АЕС І-ІІ категорій;
– члени сімей військовослужбовців, які загинули у зоні АТО.

А також Дубенська міська рада рекомендувала підприємцям-перевізникам розробити посвідчення для членів сімей загиблих учасників АТО.
Щодо перевезення пенсіонерів, то члени виконкому погодили умови перевізників, якими передбачено, що пенсіонери платитимуть з 9 до 16 год. 1 гривню, а в інші години протягом дня – 3 гривні. Задля альтернативи, Василь Антонюк запропонував зробити безкоштовним проїзд цієї категорії у неділю, аби вони могли відвідати богослужіння у храмах. Проте з цим не погоджувались ані самі перевізники, ані їхній юрист. А присутні на виконкомі пенсіонери висловлювали думку щодо платного базового тарифу (3 гривні) цього дня. Врешті вирішили, що пенсіонери за віком платитимуть 1 гривню у неділю без обмежень часовими рамками.

Вищеприйняті рішення вступлять в силу з понеділка, 17 жовтня.
Цікава ситуація склалась із пам’ятним знаком Степану Бандері. Як зазначав Інформаційний портал м. Дубно, його уже встановили та завершували ремонті роботи на вул. Замковій. Проте лише 6 жовтня члени виконкому надали дозвіл Дубенській міськрайонній організації Політв’язнів та Репресованих і Братства ОУН-УПА на його встановлення. Тоді ж на засіданні прийняли рішення про початок опалювального сезону у Дубні з 10 жовтня.

(19)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.