Відомі актори зіграють у казці-фентезі, яку знімають на форті (фото)

Зйомки стартували: На знімальному майданчику на Дубенщині розбили тарілку
Дубенський форт-застава або ж Тараканівський форт, як його частіше називають, – оборонна споруда, де кілька років тому знімали кадри фільму «Поводир». Та вперше, мабуть, тут почали знімати повнометражне кіно. Фільмування казки-фентезі «Джура-Королевич» стартувало 2 липня.
«Компанія «Fresh Production Group», генеральний продюсер Олег Щербина і Юля Чернявська визначалися з локаціями для зйомок фільму. Був сценарій і була ідея, оскільки це стрічка-фентезі, відзняти його на території замку. Тернопільська кінокомісія спільно з робочою знімальною групою побували в Дубенському замку, на форті, проїхали Тернопільщину. І на засіданні прийняли рішення приїхати й ще раз подивитися Тараканівський форт. Враховуючи те, що включився Дубенський заповідник, ми отримали підтримку від начальника Дубенського гарнізону, зустрічались на рівні обладміністрації, вели перемовини з місцевою владою та отримали розуміння, – розповідає експерт Тернопільської кінокомісії Володимир Ханас. – Дуже сподіваємося, що зйомки на території привернуть увагу і до збереження Тараканівського форту, і до актуального питання в Україні – борщівника. Після зйомок кіно можна буде залучити консультантів, експертів, з одного боку. З іншого боку, що дуже важливо, люди, котрі працюють зі знімальною групою отримують досвід, місцеві мешканці вже взяли участь у кастингу».

Володимир Ханас ліворуч
Ідея сценарію належить Сергію Гаврилюку, який працював над першою версією разом з Сергієм Ухачевським, потім долучились Кіра Волкова і Юля Чернявська, а діалоги прописували, займались фіналізацією Брати Капранови. Сюжетна лінія казки, як уже писав Інформаційний портал м. Дубно, побудована на тому, що син короля Юрія Хороброго на своє шістнадцятиріччя неочікувано дізнається, що він спадкоємець славетного роду і що саме йому треба очолити вирішальну битву зі злом. Вбивця його батька понад усе бажає позбутися спадкоємця, щоб стати абсолютним володарем. І єдине, що дозволяє світу добра перемогти – це здатність Іванка слухати своє серце, вчиняти відчайдушні та жертовні вчинки. У доробку компанії, що займається Джурою-Королевичем, такі документальні стрічки, як «Малевич», «Крим. Викрадений півострів», «1944», «Будинок «Слова».
«Стартують зйомки повнометражного художнього фільму «Джура-Королевич». Ця казка-фентезі знімається за підтримки Держкіно України. Будуть залучені провідні українські актори, блискучий акторський склад, дуже хороша знімальна група і ми надіємось на чудовий результат. Фільм розрахований на широку аудиторію – на дітей старшого віку, молодь і всіх, хто любить фентезі», – зазначає продюсер Олег Щербина.

Тараканівський форт – унікальна споруда, але за роки зазнала руйнувань і напередодні зйомок тут довелось плідно попрацювати. Ще більше тут попрацював відомий художник-постановник Шевкет Сейдаметов. Завдяки роботі художника фільму «Кіборги», одну з залів форту, яку він відразу відзначив, важко впізнати.
«Складнощі для мене тільки в тому, що стан будівлі аварійний, хвилююсь, щоб нічого не сталось. А загалом все добре. Мені тут дуже подобається, дуже гарна аура», – ділиться Шевкет Сейдаметов.

Місцина вразила й акторів. Олександр Кобзар, який вперше на форті, хоча знімали фільм, у якому він грав роль, каже: «Дуже красиво». Підтримує колегу В’ячеслав Довженко, що відомий грою у стрічках «Кіборги» та «Свінгери».
«Рівненщина для мене – не чуже середовище, тому що в мене тут родичі живуть. А в Дубні я вперше і вперше бачу цю локацію. Я вражений. Вражений від того, що я бачу і від того, що зробив наш художник Шевкет. Що стосується мого персонажа – це король, роль невелика, але постать важлива», – каже український актор театру і кіно.

А загалом у стрічці зіграють Максим Cамчик, Таїсія-Оксана Щурук, Олексій Вертинський, Віталій Салій, Костянтин Темляк, Михайло Кукуюк та інші.

Камера, мотор, репетиція і перший кадр. На знімальному майданчику оплески, для загального фото збирається вся група. І тут настає урочистий момент – режисер Антон Гойда розбиває тарілку. Саме так стартували зйомки казки-фентезі на Дубенщині.

«Для мене, як очільника Асоціації кінокомісій України, це доволі серйозна подія, оскільки основна співпраця з регіонами базується на тому, що ми б хотіли показати локації, які є потенційно можливими для кінозйомки. Потенціал цієї локації – просто величезний. Думаю, що після фільму з’явиться ще більший інтерес до цього місця. Безумовно є свої проблеми, пов’язані зі станом будівель, але локація атмосферна, зі своєю історією, – вважає Леонід Бицюра. – Кіно – це велика праця, яка складається не лише з роботи акторів, режисерів, сценариста, художника, але й усіх працівників знімального майданчика. Завдання кінокомісії створити тісну взаємодію між кіновиробниками, владою і бізнесом. Дякую за підтримку і сприяння директору Державного історико-культурного заповідника м. Дубно Леоніду Кічатому, начальнику Дубенського гарнізону Олегу Безрукову, голові Тараканівської ОТГ Наталії Сорочинській, керівниці управління туризму Рівненської ОДА Ярославі Гавриловій, голові Дубенської РДА Юрію Парфенюку. Особливі слова подяки хочу сказати журналістам, репортерам, ЗМІ не просто за професійний супровід, а за популяризацію теми кіно».

Продюсери фільму зауважують, що стрічка складна, багато реквізитів везли зі столиці. Ще сюди приїдуть 25 каскадерів з Києва і 30 реконструкторів битв з Тернополя. Але й треба було все попередньо організувати. Багато допомагали місцеві волонтери та працівники замку, завжди надавали консультації, підтримку. Одним з таких волонтерів, який випадково дізнався про можливість фільмування і сприяє зйомкам, є дубенчанин Володимир Кисельчук:
«Я сам вражений від того, що тут проходять зйомки. Це стимул для району, це стимул для міста. Буде якесь фінансове вливання, в ОТГ більше, в місто – менше. Але це приверне увагу не тільки в плані екскурсій, а, можливо, з часом хтось зверне увагу і вкладе кошти у реставрацію, реконструкцію. Я, наприклад, надіюсь, що хтось з багатих людей допоможе Дубну, Тараканівській громаді та зробить маленьку Мекку».

Фільмування на Дубенщині триватиме до 20-х чисел липня, тоді ж перемістяться на Житомирщину і Київщину. Побачити казку-фентезі «Джура-Королевич» можна буде наприкінці 2020 року.

(831)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.