Від домашнього насилля страждають майже 4 тисячі осіб

Законодавство змінюється: відтепер не жертва, а сімейний насильник шукатиме собі притулок
Про це йшлося сьогодні, 23 листопада, у Рівненській обласній державній адміністрації під час круглого столу, присвяченому Всесвітній акції «16 днів проти насильства».
За даними управління превентивної діяльності з початку року до підрозділів поліції звернулося майже 4 тисячі осіб, які потерпають від домашнього насилля. Водночас, проаналізувавши статистику, понад 800 насильників притягуються до відповідальності повторно.
«Саме ці 800 випадків насторожують нас, – зазначив старший інспектор відділення дільничних офіцерів поліції УПД Олег Шандрук. – Це свідчить про системність, і що в цих сім’ях нічого не змінюється після втручання поліції чи соціальних служб».
Разом із тим Олег Шандрук розповів про нові норми Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Згідно із нововведеннями, що запрацюють уже з 1 січня 2018 року, поліцейський, який прибуватиме на виклик про вчинення домашнього насильств, зможе складати терміновий заборонний припис. Це означатиме, що незалежно від права власності на житло Закон діятиме в інтересах потерпілої сторони. І тепер кривднику потрібно шукати місце, де він перебуватиме на час дії припису.
Зі слів керівника ГО «Центр громадських ініціатив Чайка» такі рішення є виправданими, адже часто жертвами стають жінки, діти і їм доводиться шукати прихисток навіть серед ночі.
Водночас присутні погодилися, що працювати із такими сім’ями потрібно комплексно. Корекційні програми для насильників, психологічна реабілітація для потерпілих, а також створення мобільних бригад та центрів соціальної реабілітації – те, на що потрібно орієнтуватися у майбутньому.
Нагадаємо, 1 серпня цього року Міністерством внутрішніх справ України видано наказ №654 «Про затвердження Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника». Документ покликаний ефективно захистити потерпілих від домашнього насильства, зокрема – не допустити продовження насильства або настання більш тяжких наслідків.

 

(207)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

1 Response

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.