В Україні активізувалося шахрайство з картками: нові схеми

Дубенські поліцейські застерігають від шахрайств з картками
«Доброго дня! До вас звертається співробітник банку… Для підтвердження особи просимо вас назвати номер вашої картки і номер оператора, який видавав карту – три останні цифри на зворотному боці», – лунає записне звернення. Подібні дзвінки щодня отримують сотні українців. В Україні активізувалися випадки шахрайства з використанням інтерактивних голосових відповідей (IVR). Програма записує відповіді і передає їх шахраям. Повного номера картки та CVV (три останні цифри на зворотному боці картки) досить, щоб перевести гроші, заплатити за покупку в мережі або поповнити чужою картою свій мобільний номер. Якщо «співробітник банку» намагається дізнатися повний номер карти, слово-пароль, суму і дату останнього поповнення картки, останні три цифри на зворотному боці картки, найімовірніше, це шахрай. Кодове слово і останню операцію по карті можуть запитати лише в тому випадку, якщо ви самі подзвонили в банк. В жодному разі не можна називати ПІН-код, логін/пароль в інтернет-банкінг, CVV/CVV-2, повний номер карти.
Номер банківської картки та CVV/CVV-2 можуть підглянути на касі супермаркету, в кафе або ресторані, в магазині або в будь-якому іншому місці, де ви передаєте в чужі руки свою банківську карту. Захиститися від крадіжки даних можна лише в тому випадку, якщо ви самостійно розраховуєтеся карткою за допомогою терміналу. Саму карту треба тримати таким чином, щоб її номер не могла підглянути стороння людина. Якщо ви набираєте ПІН-код на терміналі, циферблат варто прикривати рукою. Щоб непомітно сфотографувати обидві сторони карти продавцеві або офіціантові в ресторані знадобиться всього лише кілька секунд. Зловмисники можуть самі скористатися отриманою інформацією або продати її. Через місяць гроші з карти зникнуть, і визначити, що дані вкрав, наприклад, касир у супермаркеті, буде складно.
За статистикою 80% випадків шахрайства з банківськими картами відбулися через неуважність або довірливість самих власників. Сучасні технології дозволяють красти інформацію з карти за допомогою спеціальних накладних пристроїв на банкомати. Але подібні схеми влітають зловмисникам у копієчку. Крім того, при знятті пристрою з банкомату шахраїв можуть затримати, а на самому пристрої є камера відеоспостереження. Обдурити клієнта банку по телефону або підглянути номер картки та CVV значно простіше.
На жаль, в Україні зростає кількість шахрайських операцій у мережі. Хакери створюють цілі сайти, які під виглядом онлайн-магазинів і майданчиків для онлайн-переказів крадуть інформацію, яку довірливі українці самі ж вводять.

(558)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.