В області триває операція «Новорічна ялинка»
Інспекція виявила 5 випадків незаконної заготівлі новорічних дерев
З наближенням різдвяних і новорічних свят традиційно актуалізується проблема незаконної вирубки та продажу хвойних дерев – попри виклики воєнного часу, попит на ялинки та сосни, як один із основних атрибутів свята, зростає, і це нерідко стає причиною самовільних порубок.
З метою контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, збереження хвойних насаджень та недопущення незаконної торгівлі хвойними деревами, Екоінспекцією Поліського округу у рамках операції «Новорічна ялинка», яка триває з 2 грудня 2024 року по 20 січня 2025 року, посилюються заходи державного нагляду (контролю) щодо законності заготівлі ялин та сосен – обстежуються місця реалізації новорічних дерев та потенційні місця їх заготівлі, проводиться активна інформаційна кампанія серед населення.
Станом на 17.12.2024 на території Рівненської області виявлено 5 випадків порушення природоохоронного законодавства, а саме незаконної заготівлі новорічних ялинок.
До адміністративної відповідальності притягнуто 5 осіб, загальна сума штрафів – 986 грн. Сума розрахованої Інспекцією шкоди, яка заподіяна лісу, становить 3 988 грн.
Інспекція застерігає:
За незаконну вирубку хвойних дерев передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Розмір штрафу залежить від місця зрубання ялинки: у межах населеного пункту, за його межами або в лісі.
Відповідно до КУпАП, стаття 65, незаконна порубка, пошкодження або знищення лісових культур і молодняка карається штрафом:
для громадян — від 510 до 1020 гривень;
для посадових осіб — від 2550 до 5100 гривень.
Згідно зі статтею 153 КУпАП “Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду”, штрафи становлять:
для громадян — від 170 до 510 гривень;
– для посадових осіб чи фізичних осіб-підприємців — від 510 до 750 гривень.
Кримінальна відповідальність за незаконну порубку дерев або чагарників передбачена статтею 246 ККУ. Покарання може включати:
обмеження волі до 3 років;
позбавлення волі на строк від 3 до 5 років;
у разі тяжких наслідків — позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.
Після сплати штрафу порушнику виставляється претензія на суму збитків, яка розраховується відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №665 “Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу”. Сума збитків, завданих унаслідок незаконної вирубки ялинки або її пошкодження в період із грудня по січень, збільшується втричі.
Нагадуємо:
Щоб перевірити легальність новорічного дерева, яке пропонує реалізатор, потрібно знайти на ньому етикетку з унікальним номером та ввести цей номер у мобільний додаток “Ялинка.info” або скористатися вебсайтом https://open.ukrforest.com/.
Якщо інформація про ялинку відсутня в системі або етикетки немає, зверніться до продавця з вимогою надати документи, що підтверджують законність походження дерева.
Купуючи ялинку з офіційними документами, ви сприяєте збереженню лісів і підтримуєте відповідальне ставлення до природи.
(10)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію