В області роз’яснили деталі у мобілізації, ВЛК та рекрутингу

Про зміни у військовій службі розповіли на брифінгу Рівненської ОДА
Через збройну агресію рф проти України, відповідно з Указом Президента, проводиться загальна мобілізація. За останні три місяці на Рівненщині було мобілізовано декілька тисяч громадян України, що у певній мірі задовільняє потреби у комплектуванні Сил оборони України.
Про це під час брифінгу розповів представник Управління комунікацій Оперативного командування «Захід» ЗСУ полковник Олег Домбровський.
За його словами, військовозобов’язані громадяни, які раніше мали статус «обмежено придатний» мають в обов’язковому порядку повторно пройти військово-лікарську комісію до 5 лютого 2025 року, не залежно від того, проходили вони її до 18 травня чи ні. Якщо ВЛК було пройдено до 18 травня 2024 року – статус необхідно пересвідчити у зв’язку зі змінами, які набули чинності.
«4 травня набув чинності Закон України, яким статус «обмежено придатний» був скасований. Такі військовозобов’язані упродовж 9 місяців повинні пройти повторне медичне освідчення військово-лікарських комісій і отримати один з актуальних статусів, які автоматично будуть підтягнуті до застосунку «Резерв+», що також свідчитиме про повне оновлення військово-облікових даних», – зазначив Олег Домбровський.
Він додав, що існує також категорія «непридатні» з переоглядом через 6–12 місяців і «непридатні» з виключенням з військового обліку. Для визначення цього статусу необхідно також пройти ВЛК та оновити дані.
Нагадаємо, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки всіх рівнів Рівненської області та решти областей Заходу України працюють у цілодобовому режимі. Телефони гарячих ліній є на офіційних сторінках у Facebook.
«Нещодавно з ініціативи громадськості та Рівненської ОВА за підтримки міністерства оборони України в Рівненській області відкрили перший Центр рекрутингу української армії у місті Костопіль. Тут громадяни зможуть отримати інформаційно-консультативні послуги щодо служби в Силах оборони та за бажанням піти служити до конкретної військової частини на обрану посаду», – підкреслив Олег Домбровський.
З 1 листопада у всіх навчальних центрах України збільшено тривалість базової загальновійськової підготовки з 30 до 45 днів. Пілотний проєкт із 45-денної підготовки почали проводити у жовтні на базі чотирьох ключових навчальних центрів ЗСУ.
Така підготовка показала позитивні результати, тож її вирішили масштабувати на всі центри. Нову програму розроблено в межах ініціативи «Збереження життя військовослужбовців», затвердженої Головнокомандувачем Збройних сил України у цьому році.

(538)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.