Учасникам бойових дій і ветеранам виплачують збільшену допомогу

На Дубенщині розпочали виплату одноразової допомоги ветеранам війни та учасникам бойових дій
З нагоди Дня пам’яті та примирення ветерани й учасники бойових дій отримають щорічні разові виплати, які цього року Кабінет Міністрів збільшив у порівнянні з попереднім роком.
Про це йдеться в постанові від 8 квітня № 325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».
Виплата буде здійснена до 5 травня в такому розмірі:
особам з інвалідністю:
I групи – 4421 грн;
II групи – 3906 грн;
III групи – 3391 грн;
УБД, постраждалим учасникам Революції Гідності – 1 491 грн;
особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 4 421 грн;
членам сімей загиблих – 966 грн;
учасникам війни – 612 грн.
Тобто, якщо ви УБД, член сім’ї загиблого, військовослужбовець чи пенсіонер, і щороку отримуєте таку виплату – вас повинні включити в списки на виплату автоматично, але якщо ви сумніваєтесь у цьому – зверніться з відповідною заявою до органу соцзахисту населення або ж уточніть у військовій частині чи органі соцзахисту, чи внесли вас у списки на виплату.
Особи, які не отримають грошову допомоги, зокрема ті, що набули статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10 і 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до 5 травня включно, мають право звернутися за нею до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.
В яких випадках грошова допомога не виплачується?
Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті отримувача до 5 травня або набуття громадянином статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги (частина шоста статті 17¹ Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).
Сума разової грошової допомоги, що належала особі згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і залишилася не одержаною у зв’язку з її смертю, не включається до складу спадщини і виплачується батькам, чоловіку (дружині), дітям особи, якій передбачена виплата разової грошової допомоги, або родичам, що проживали разом з нею (частина сьома статті 17¹ Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).
На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги в Дубенському районі перебуває – 3 892 ветерани війни, яким буде виплачено грошову допомогу до 5 травня. Загальна сума виплати по району становитиме понад 4 млн грн.
Станом на 22 квітня вже розпочали роботу по виплаті цієї одноразової допомоги жителям Дубенщини.

 

(167)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.