У садочки першочергово зараховуватимуть дітей, чиї батьки прописані в місті

У Дубні планують оновити камери та впорядкувати громадські перевезення
Засідання виконавчого комітету 16 травня розпочали з розгляду питання про стан матеріально-технічного забезпечення закладів культури міста. Начальник відділу культури й туризму коротко розповіла про оновлення матеріальної бази, поповнення книжкового фонду, придбання апаратури та платформи для заходів, сценічного вбрання. Міський голова зауважив, що постараються дати гроші на доброустрій, зовнішні та внутрішні роботи в школі мистецтв, оскільки заклад святкуватиме 80-річчя восени. Щоб легше було робити ремонт, оновлення погодились члени виконкому дерев’яні фігури в скверах на майдані Незалежності та вул. Шевченка передати Дубноводоканалу.
Соцзахист
Під час прийняття програми соціального захисту учасників АТО керівник «собезу» Валентина Бущук зазначила, що на землю в місті претендує уже 626 учасників, а надали 186 дозволів на виготовлення проектів землеустрою. На обліку в управлінні стоїть 514 учасників АТО, з яких 22 інваліди.

Освіта
Жвавіше в залі стало, коли виконкомівці почали затверджувати зміни до Положення про порядок електронної реєстрації дітей дошкільного віку в садочки.
«Цим рішенням ми першочергово в заклади дошкільної освіти зараховуємо дітей жителів Дубна, тому що не всі ОТГ, окрім Тараканівської громади, повертають нам кошти за навчання чи виховання своїх дітей в закладах міста», – пояснив керівник управління освіти.
Загалом у Дубні на черзі в дошкільні заклади перебуває 1288 дітей. А оскільки місць в садках не вистачає, їх відвідують діти з найближчих сіл, то вирішили, що ДНЗ у першу чергу відвідуватимуть міські діти. Для цього батьки мають подати документи, які підтверджують прописку мами або тата в Дубні. А ще виконкомівці затвердили попередню комплектацію вікових груп у кожному ДНЗ міста.
Технології
Оскільки камери відеоспостереження у місті застаріли, деякі з них встановлювали 12 років тому, начальник відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення просив затвердити проектно-кошторисну документацію на «Нове будівництво інформаційно-телекомунікаційної автоматизованої системи міста Дубно «Інтегрована система відеоспостереження та відеоаналітики «Безпечне місто Дубно» загальною кошторисною вартістю у 1 499 242 грн.
«Це камери нового покоління, щоб можна було розпізнавати обличчя, номерні знаки, щоб вони фіксувалися. Щоб, дійсно, був порядок, бо ви бачите, що робиться. Ми не перші, вже є міста, де таке обладнання застосували», – зазначив міський голова.
Керівник відділу також розповів, що Дубно – десяте місто, яке приєднається до Міжнародної хартії відкритих даних, а тому слід затвердити план дій з реалізації її принципів. Для містян уже запустили новий сервіс, який дозволяє контролювати дані, відстежувати діяльність депутатів тощо, про що писав Інформаційний портал м. Дубно тут.
«Ми вже запровадили сервіс – аналітичний модуль роботи депутатського корпусу. Наступний проект, що плануємо зробити, називається «Відкрита реклама». Управління архітектури подаватиме нам інформацію про рекламні носії, а містяни зможуть перевіряти чи відповідають вони дійсності, повідомляти про нову рекламу, якої немає в переліку, фотографувати тощо. І третій модуль, що ми запланували, можливо, десь на осінь чи на наступний рік – це онлайн-система громадського транспорту. Хочемо поставити на маршрутках GPS-трекери, які в онлайн-режимі передаватимуть своє місцеперебування», – розповів детальніше Юрій Яцюк.

А це означає, що дубенчани зможуть відстежувати графік і рух громадського транспорту. Щоправда, ще з перевізниками мають вирішити за чиї кошти придбають обладнання. На зупинках громадського транспорту мають розмістити інформаційні табло. Таким чином, у місті планують впорядкувати систему перевезень.
Борг за газ
Знову про можливе будівництво ТЕС у Дубні згадали під час підбиття підсумків опалювального сезону 2018-2019 рр. та підготовку підприємств на наступний рік. Як зауважив Ілля Онисько, завершили опалювальний сезон з заборгованістю за газ в межах 16 млн, з осені вона збільшилась практично на третину. Найбільше претензій було до комунального підприємства «Дубнокомуненергія». Керівник КП просив допомоги і наголосив, що підготовку до наступного року почали, заготовляють дрова. На що міський голова зауважив, що кілька тижнів уже просить підготувати листа, аби він у Києві міг поговорити про списання боргу.

Тимчасові конструкції підприємців
Активно обговорювали члени виконкому питання про затвердження комплексної схеми встановлення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на вул. Мирогощанській, Грушевського та Забрамі. Щодо мікрорайону Базарчика, то виконкомівці пропонували, аби ці ж підприємці забезпечили територію для пішоходів, бо вони «закриють прохідну частину біля будинку». Леонід Кічатий задля кращого розуміння питання прохав спеціалістів міської ради основне демонструвати на проекторі, а «не на пальцях», чи документах, які передають від однієї людини до іншої. Зрештою вирішили, що проблему вирішить проектування, реконструкція Базарчика в цілому і погодили проект рішення, адже підприємці протягом 3 років добиваються цього рішення. Радились засідателі, що слід робити зі спорудами на Грушевського, оскільки в майбутньому можуть перенести зупинку на 5 школі (зі сторони поліклініки). Та все ж вирішили, що розглянуть питання після проектування дороги до нового садочка, що почали будувати на Семидубській.
Загалом на виконкомі прийняли майже 40 рішень.

(469)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.