У раді думають, що зробити, щоб землі вистачило всім

Понад півмільйона гривень щомісяця приносять військові бюджету Дубна
Одним серед останніх питань на засіданні виконавчого комітету, що відбулось 21 березня, було питання про роботу управління архітектури, будівництва та земельних питань щодо впорядкування обліку громадян, бажаючих одержати земельну ділянку під забудову.
«На даний час розроблено 7 проектів детального планування територій. Це зокрема на вул. Запорізька – Підборці, Андрія Мельника – Максима Залізняка – Страклівська, Григорія Чубая – Святослава Балея – пров. Берестецького, Львівська – Ігоря Свєшнікова – Берестецька, Підборці – Симона Петлюри, Петра Григоренка – Максима Кривоноса – Івана Крип’якевича та район колишнього військового містечка – Михайла Грушевського – Семидубської – Пушкіна. Загальний список поданий на сайт міської ради. З пільгових категорій на сьогодні надано земельні ділянки для 150 учасників АТО. Зараз іде розподіл по проекту детального планування вул. Львівська – І. Свєшнікова – Берестецька і процедурне погодження проходить документація по вул. Підборці – С. Петлюри. Серед тих, що зараз маємо – це 98 ділянок, для учасників АТО 60%, тобто 59 чоловік. Даним ПДП ми закриємо заяви усіх матерів-героїнь, в нас їх залишилось 4. Також за останній період ми надали землю для 15 багатодітних сімей, 5 прийомних, всім членам загиблих учасників АТО. Не закритими лишається майже 1,5 тис. заяв», – доповідав начальник управління Вадим Двигай.
Члени виконкому поцікавились чи вистачить земельного фонду для усіх заявників і як альтернативу Валерій Олійник запропонував:
«Може варто, щоб при роздачі земель розглянули будівництво таких комплексів, як на Венецькій?».
Особливо гостро дискутували члени виконкому щодо землі учасникам бойових дій, зокрема сучасної війни. Останнім виділяють землю за хронологічним порядком, тобто за датою написання заяви. На цей час 439 учасників АТО хочуть отримати землю в місті, але, очевидно, що вільної площі вистачить не всім.

«Гроші за розробку цих проектів будуть іти колосальні. А тому можна сісти і переговорити з хлопцями, сказати: побудуймо 2-3 будинки за ці гроші, які маємо вкласти у землю. Землю всі не отримають, адже війна не закінчилась ще», – підтримувала ідею колеги Валентина Сіньковська.
Віктор Козачук радив зробити так, аби будь-який дубенчанин на сайті міг просто і зрозуміло знайти інформацію не лише про перелік заявників, але й список тих, хто отримав землю.
«За останній рік хай опублікують списки тих, хто отримав земельні ділянки під будівництво і на основі чого. Людина натисне кнопку і побачить, що Іванов чи Петров отримав землю такого числа, на підставі такій-то, за такою адресою. Не кожна людина може розібратись з кадастровою картою, а тому простіше буде зробити так. Хто має отримати землю ми бачимо, а результатів отримання – ні, тобто напівпрозоро», – зауважив член виконкому.
Ідею дубенчанина, як і пропозицію Валентини Сіньковської щодо розробки управлінням архітектури альтернативного розподілу земельних ділянок для всіх пільгових категорій – підтримали.
«Я розумію, що найкращим варіантом було б, аби місто, маючи фінансовий ресурс, підвело комунікації і побудувало багатоквартирну забудову. Але це ілюзії», – вважала заступниця міського голови Ольга Ляшенко.
Схвалили члени виконкому й програму надання фінансової підтримки військовій частині А 1994 на 2019 рік. Це військова частина, що розміщуватиметься у приміщенні військової колонії. За словами начальниці фінансового управління, військові щомісяця у бюджет міста приносять по 600 тис. грн.

«У міську раду надійшов лист від командувача військ ОК «Захід» з проханням допомогти новоствореній військовій частині А 1994. Дана частина зареєстрована в Дубні і уже сплатила в міський бюджет податку більше як 1 млн грн. Майновий комплекс споруд колишньої колонії не експлуатувався і потребує відновлення. Фахівцями комунальної служби Міністерства оборони проведено обстеження даних будівель і визначено орієнтовну вартість робіт у 2 млн 400 тис. грн. Заходами програми визначено поточний ремонт конструктивних елементів будівель штабу, казарми, їдальні, гуртожитків, мережі зовнішнього освітлення. Прогнозні обсяги фінансування – 1 млн 15 тис. грн», – розповів головний спеціаліст з питань мобілізаційної роботи Олександр Маркевич.
Допомогти погодились і рятувальникам підрозділу, схваливши програму захисту населення від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, посилення заходів пожежної безпеки, якою передбачено 410 тис. грн на 2019-2020 рр. Як інформував начальник відділу з надзвичайних ситуацій, підрозділу мають придбати оприскувальну установку (компресора, що застосовується для спорядження повітряних балонів вартістю 350 тис.), термін експлуатації якої до 10 років.

На 2 роки затвердили члени виконкому склад громадської ради при виконавчому комітеті з 10 осіб, хоча й були питання до членства у ній керівника ГО «Об’єднання Семидуби – Гірники – Соснівка». А ще створили вперше у місті координаційну раду з питань сім’ї, гендерної рівності демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми.
Нагадаємо, що говорили члени виконкому й про медицину цього дня. На жаль, щороку в місті у 100 осіб в середньому виявляють рак, а лікувати людей скоро не буде кому.

(160)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.