У Польщі вирішується доля фінансування будівництва нових очисних

Польща може співфінансувати будівництво нових очисних споруд у Дубні
Днями офіційна делегація міської ради на чолі з головою Василем Антонюком повернулась з Польщі, з міста-побратима Гіжицько. Візит дубенських гостей був запланований з нагоди святкування Дня міст-побратимів та проведення фестивалю «На стику культур», де взяв участь народний ансамбль народних інструментів «Візерунок» Дубенської школи мистецтв. В рамках поїздки міський голова побував на декількох зустрічах з польськими партнерами щодо подальшої співпраці в галузі економіки та культури.
Однією з ключових була зустріч Василя Антонюка з бурмістром Гіжицька та представниками польського сенату, де вирішувалася доля співпраці Дубна та польських партнерів щодо залучення європейської фінансової допомоги на порятунок річки Іква, а зокрема фінансування будівництва нових очисних споруд у місті.
«Йдеться про міждержавний сумісний проект. Проблема річки Іква – серйозна і її потрібно вирішувати, зокрема в таких містах як Кременець, Млинів, Дубно. Тому я розв’язую це питання у співпраці з реальними повноправним членом Європейського союзу, Польщею, яка вже сьогодні в спромозі фінансувати і лобіювати наше питання перед членами європейської комісії. Я окреслив проблему забруднення річки не лише на рівні Дубна. Адже споруд зовсім немає в Кременці і очисні споруди в Млинові – навіть не на такому рівні, як дубенські: там же немає ні лабораторії , ні всіх необхідних етапів очистки, окрім всього там загниває вода в заплаві (де ГЕС). Проблема серйозна і потребує залучення значного фінансування від міжнародних донорів. В Гіжицько я озвучував проблеми та презентував наш проект будівництва очисних перед Фундацією по охороні великих та малих річок Східної Польщі, бурмістром Гіжицько та представниками Сенату» – прокоментував Інформаційному порталу м. Дубно Василь Михайлович.
На День міста очікуємо на візит гостей з Гіжицько та новин щодо фінансування.

У начальника управління ЖКГ Дубенської міськради Іллі Ониська, дізналися, що Дубенська міська рада запропонувала долю співфінансування – 22 % від загальної вартості впровадження всього проекту.
«Сподіваємося на кошти природоохоронного фонду області, державної підтримки. Також залучатимемо до фінансування підприємства «Зевс», «Дубномолоко», які скидають в міський колектор відходи виробництва. Оскільки своїх очисних підприємства не мають, то в проекті нових дубенських очисних споруд передбачено всі необхідні етапи очистки з урахуванням прийому скидів з заводів – розповів Ілля Васильович. – Спочатку води проходитимуть механічне очищення на решітках та пісковловлювачах. Далі очищуватимуться від завислих речовин в первинних відстійниках та потраплятимуть на споруди біологічного очищення (де очищення відбуватиметься також в декілька етапів з застосуванням сучасних технологій). Після цього води поступатимуть у вторинні відстійники для відфільтрування очищеної води, після чого буде фізико-хімічний етап для доочищення від сполук фосфатів, потрапляння у третинні відстійники та відстоювання, стічну воду доочищуватимуть на фільтрах. Воду будуть знезаражувати в контактних резервуарах, і вже після цього відводитимуть у річку. Відфільтровані та відпресовані відходи (мул) відкачуватимуться на майданчики, а залишки – на повторну очистку. До слова, залишковий мул широко застосовується у виробництві, в тому числі як добриво (практика за кордоном)».
Начальник управління ЖКГ зазначив також, що до проектування був запрошений експерт з Нідерландів, що нові очисні споруди побудують за всіма європейськими стандартами, а очищення буде високоякісним.
Старі дубенські очисні залишаться там, де й були. Бо ще придатні прийняти залповий скид. Тож слугуватимуть на всяк випадок. Нові будуватимуть поруч. Вже на етапі завершення проектно-кошторисна документація. До зими у міській раді вже будуть готові до початку робіт, аби з фінансуванням все склалося.

(57)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.