У місті започаткували грандіозне Свято української молоді (фото)
Протягом дня юнацтво Дубна співало, танцювало, змагалось та навчалось
Вчора, 22 травня, у Дубні вперше відбулося свято української молоді «Ми – будівничі України». Організатори заходу – ГО «Святий ЮР», Центр національного виховання ім. Андрея Шептицького УГКЦ, Всеукраїнська громадська організація «Союз українок», Дубенська міська рада, Дубенський медичний коледж. Такий захід на Дубенщині відбувався вперше. Свято в місті організували на честь визначної постаті, політичного та християнського діяча Андрея Шептицького. На заходи в Дубно завітала почесна делегація зі Львова – представники організації «Святий ЮР» на чолі з керівником Григорієм Брунцем, члени Союзу українок та Владика Луцького екзархату УГКЦ Йосафат.
«Бог і Україна – це є два важливих, цінних і гідних слова, які, напевно, складали саму сутність тої постаті, яка нас сьогодні зібрала, яку ми вшановуємо як гідного мужа української землі, церковного та громадського діяча, людини особливої, яка відіграла важливу роль. Майже півстоліття митрополит Андрей мав покликання жити з Богом. Ділився з усіма своїм даром, свої здібності й таланти щедро роздавав – нічого собі не залишав. Був для всіх відкритим, дбав про освіту і виховання, підтримував молодь і сам був прикладом людини освіченої, культурної, але яка не цурається жодної праці для блага і добра свого народу. Хоч пережив дуже багато», – зазначив Владика.
Організацію свята доручили Дубенському медичному коледжу. Стартувало воно з Літургії в храмі Вознесіння Господнього УГКЦ, а урочисте відкриття відбулося на майдані Незалежності. Після промов керівництва міста та району, представників делегації – школярі попрямували на стадіон «Спартак». Там відбувся спортивний фестиваль «Український дух, гарт і перемога», у якому взяли участь команди навчальних закладів міста. Детальніше про змагання розповів викладач фізичного виховання Дубенського медичного коледжу Віктор Ружнілов:
«Відгукнулися 8 колективів навчальних закладів Дубенщини – це понад 90 чоловік. Діти знали, що команди мають складатися з 10 юнаків, дехто хотів залучити козачок – я не заперечував. Я думаю, що дівчата з завданнями впораються. Багато моїх студенток захищають честь області на всеукраїнських змаганнях, тож вони ще краще володіють деякими прийомами і способами, ніж юнаки і краще фізично підготовлені, ніж деякі хлопці. В програмі – змагання, естафети, втеча з полону, вершники, перетягування линви, стрибки через линву. Після змагань всіх чекає смачний куліш».
Також на спортивні змагання приїхали 2 козаки – реконструктори зі Львова, які відроджують козацтво 17 ст.
«Ми готувалися до цих змагань та дуже їх чекали, поки погода чудова ми вже хочемо швидше розпочати і показати свої сили. В нашій команді 5 дівчат і 5 хлопців, хоча на змаганнях більшість юнаків, але ми сподіваємося, що переможемо», – поділилася очікуваннями від змагань школярка Ольга, капітан команди Дубенської ЗОШ №3.
Паралельно зі спортивними змаганнями у медколеджі відбувалася науково-практична конференція. Захід виявився потужним, адже прибули доповідачі зі всіх куточків України, студенти захищали свої роботи на тему «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер».
«Ми зробили це свято багатогранним, багатоплановим, було багато різних площадок. Моїм завданням було залучити до цього свята молодь. Я за фахом вчителька і моє завдання, насамперед, – молодь. Наша робота спрямована на молодь і ми знаємо, що будуємо гідне майбутнє нашого народу. Якщо навчимо їх шанувати свій народ, костюм, рідний край, мову – тоді прив’ємо дітям почуття власної гідності, поваги до себе самого, адже в кожній нашій дії має бути гідність людська та гідність українська», – поділилася голова дубенської міської організації Союзу українок Ольга Джус.
Також охочі могли відвідати майстер-клас артистки зі Львова Людмили Зборовської, яка є дослідницею фольклору. Там студентки, школярки та пересічні дубенчанки могли дізнатися більше про національний танець та автентичну пісню.
Завершальним етапом заходу став фестиваль дитячої творчості. Обдарована молодь співала, танцювала, показувала інсценізації обрядів та демонструвала традиційний одяг. Протягом фестивалю у Будинку дітей та молоді діяла виставка народної творчості «Таланти твої, Русь-Україно», на якій місцеві майстрині представили вироби ручної роботи.
Також під час фестивалю нагородили всіх учасників свята української молоді – колективи, що виступали, команди шкіл та їхніх керівників, учасників наукової конференції, кожен з яких отримав можливість побувати на кінцевій конференції у Львові. Організатори також зазначили, що планують зробити захід традиційним.
Більше фото з заходу – на сторінці Інформаційного порталу м. Дубно у Facebook.
(240)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію