У місті подорожчає вивезення відходів та вода
Після тривалої дискусії виконком вирішив змінити тарифи на послуги Дубноводоканалу
Черговий виконком Дубенської міської ради, що відбувся 21 лютого, затягнувся у часі. Найдовше на засіданні обговорювали питання про підвищення тарифів на вивезення сміття, водопостачання та водовідведення.
«Розрахунок тарифів на вивезення твердих побутових відходів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 р. № 1010, а встановлення тарифів на централізоване водопостачання, водовідведення затверджене постановою Кабміну номер № 869 від 01.06.2011 р. Крім того, наказом Міністерства житлово-комунального господарства затверджено механізм доведення суб’єктами господарювання інформації про структуру тарифів, зміну тарифів і обґрунтування. Відповідно до нього, у засобах масової інформації 24.01.2019 було надруковано повідомлення, де зазначено: загальний розмір планованого тарифу, який планується змінити, його структуру, а також обґрунтовано причини зміни тарифів на зазначені послуги. Інформація розміщена офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування. Разом з тим на сесії міської ради в січні розглянули депутатський запит про розрахунки тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Протягом лютого відбулось засідання 5 постійних депутатських комісій міської ради, на яких було розглянуто і проаналізовано запропоновані тарифи.
Кожен тариф має структуру, яка нараховує 12 складових. Найбільшими складовими в тарифах є оплата праці. Тарифи на вивезення твердих побутових відходів, які діяли до цього часу, були затверджені рішенням виконавчого комітету від 22.08 2017 року, тобто вже пройшло півтора року. За цей період приріст витрат по заробітній платі зріс на 75,9%. Амортизація основних засобів збільшилась у 5,5 разів через те, що було придбано автомобіль МАЗ, бульдозер та 36 контейнерів. Платежі і збори зросли на 28,9%. В цілому приріст основних складових з 2017 років склав 62,6%.
Далі підприємство діяти з такими тарифами вже не може, тому що рівень покриття тарифів за вивезення твердих побутових відходів складає 93%, тобто підприємство на кінець року працювало зі збитками», – пояснив начальник управління житлово-комунального господарства Ілля Онисько.
Леонід Кічатий вважав помилковим підвищення тарифів один раз у 1,5 роки. А також звернув увагу колег на необхідності підвищення якості послуг при зростанні тарифів та їхньому здешевленні. Наприклад, підприємство мало б займатись видами діяльності, заходами, які додатково приноситимуть кошти.
«Ми розуміємо, що сьогодні все зростає, але й підприємство повинне мати свою стратегію, залучати проекти, гранти. Тарифи краще піднімати щоквартально на невелику суму, аніж раз на 50%», – зауважив керівник історико-культурного заповідника м. Дубно.
Погоджувався підвищувати тарифи і Юрій Сось, але після наведення ладу біля смітників, що змістили до ЗОШ № 6.
Як пересічний дубенчанин Віктор Козачук поцікавився, що роблять на підприємстві для населення. І для прикладу розповів про сусідку-пенсіонерку, яка не може самостійно зірвати пломбу та привезти лічильник на повірку. На що керівник підприємства Сергій Кирчук відповів, що вони надають такі платні послуги, хоча не раз слухали та знімали лічильники для літніх людей або за чиїмось проханням, а ще вартість повірки лічильника не включена у тарифи.
Довго дискутували члени виконкому і не лише про тарифи, а й про роботу Дубноводоканалу в цілому. Виявляється, на сьогодні рентабельність підприємства – 6%. Втрата води по місту становить 27%. За словами економіста Дубноводоканалу, середня заробітна плата – 5800, але й значна швидкоплинність кадрів.
«Тарифи збитковими бути не можуть, тому що бюджет має взяти на себе витрати і частину збитків компенсувати», – сказала заступниця міського голови Ольга Ляшенко.
Свою думку мав також колишній керівник комунального підприємства Валерій Олійник, який запропонував протягом 2 кварталу провести аудит на послуги. Він же готовий був голосувати за підвищення тарифів за умови зростання зарплати працівникам. Оскільки послуги аудиту обходяться недешево (близько 100 тис. грн), довго обговорювали чи варто його використовувати та хто його оплатить. Все ж засідателі вирішили встановити такі тарифи на:
-централізоване водопостачання – 12,35 грн/м3;(з ПДВ);
-централізоване водовідведення – 13,63 грн/м3;(з ПДВ);
-централізоване постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 12,50 грн/м3;(з ПДВ);
-централізоване водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 13,80 грн/м3;(з ПДВ).
І група (населення) | ІІ група (бюджетні установи) | ІІІ група (інші споживачі) | |
Грн./м.куб | Грн./м.куб | Грн./м.куб | |
Вивезення твердих побутових відходів | 127,00 | 120,00 | 187,37 |
Вивезення рідких побутових відходів | 56,00 | 56,00 | 90,155 |
Тарифи стануть чинними через 15 днів з дня оприлюднення цього рішення в друкованих засобах масової інформації (27 лютого).
Схвалили члени виконкому інвестиційну програму КП «Дубноводоканал», якою передбачено 648 тис. грн амортизаційних відрахувань.
(455)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію