У хоспісі показали хворих, з якими працюють (фото)
У відділенні паліативної допомоги пояснюють наскільки їхня робота важлива
Про фактичне закриття, а юридично переміщення відділення паліативної допомоги з Дубна в Рівне Інформаційний портал м. Дубно писав минулого тижня. Питання його збереження в Дубні підняли на сесії міськради 12 березня. Деякі обранці пропонували хворих із цього відділення поселити в Дубенський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів. Чому цього робити не можна та чому варто зберегти установу в Дубні – висвітлюють світлини, які оприлюднили у відділенні (фото не для слабких).
«Паліативну та хоспісну допомогу надають такі спеціалізовані медичні заклади, як паліативні відділення або лікарні «хоспіс» тривалого перебування, основним акцентом яких є знеболення (зняття болю при невиліковних хворобах). Іншими словами це допомога невиліковним (інкурабельним) хворим, хвороба в яких прогресує, не піддається лікуванню, спрямованому на одужання та супроводжується больовим синдромом.
У відділенні наймолодшій пацієнтці було 24 роки, а найстаршому пацієнту 97 років. Кількість хворих, яким ми надавали допомогу з моменту створення, доходить до 900! Смертність 48 %.
Тільки за 2020 рік для знеболення ми використали 1100 ампул морфію та 500 ампул трамадолу.
А тепер про інші аспекти нашої роботи! Чи приходилося Вам чути запах тіла, що гниє? Мабуть, чули, коли бачили здохлого пса чи кота в чагарнику. А нам приходиться чути запах плоті, що гниє часто густо! Погляньте лише на фото:
Рак шкіри. Хвора померла
Належень на ягодиці
Остеомієліт кісток
Рак молочної залози
Це тільки декілька фото. В закладі з раком різних локалізацій було понад триста хворих. Є ще й інша категорія хворих, з паралічами, важкою серцевою та дихальною недостатністю. Важкими наслідками інсультів головного мозку, кахексією, важкою формою цукрового діабету.
Кахексія
Цироз печінки. Асцит. Лікар випускає рідину з черевної порожнини
На головному фото – «догляд» вдома. Поступлення хворого. Санобробка
Ось така праця у відділеннях паліативної допомоги та хоспісах. І все це за мінімальну заробітну плату, яку і ту хочуть забрати», – зазначають у відділенні паліативної допомоги.
(4316)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію