У Дубні виконують вимоги щодо оприлюднення даних
В області лише Дубенська міська рада виконує вимоги законодавства в повному обсязі
31 липня у Рівному представники ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» організували прес-конференцію з теми «Чому і як органи місцевого самоврядування мають відкрити дані?» – повідомляє Інформаційний портал м. Дубно з посилання на «В кулуарах».
21 жовтня 2015 р. побачила світ постанова Кабінету Міністрів України №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», відповідно до якої органи місцевого самоврядування як розпорядники інформації мають забезпечувати оприлюднення та періодичне оновлення відповідних наборів даних у своїх електронних кабінетах на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (http://data.gov.ua/). Крім іншого, вони мали забезпечити надання інформації, необхідної для проведення оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних згідно з Положенням. У той же час аналіз порталу дає підстави вважати, що вказана постанова залишилася поза увагою розпорядників інформації у районних центрах та центрах ОТГ.
Моніторинг показав, що з 16 районних центрів зареєстровані електронні кабінети на порталі мають лише 6 (або 37,5%). Однак, наявність електронного кабінету зовсім не свідчить про його наповнення відповідною інформацією. Так, Млинівська та Володимирецька селищні ради взагалі не оприлюднили в своїх кабінетах жодного набору даних, передбачених законодавством. Сарненська та Радивилівська міські ради оприлюднили по одному набору даних, а Здолбунівська міська рада – 5.
Лише Дубенська міська рада виконує вимоги законодавства у повному обсязі. Цей орган місцевого самоврядування не лише зареєстрував на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних власний кабінет але й оприлюднив на ньому 347 наборів даних.
Окрім того, для більшої оперативності та якості оприлюднення відкритих даних, Дубенська міська рада створила власний портал відкритих даних ckan.dubno-adm.rv.ua з якого до державного порталу набори даних переносяться автоматично, за процедурою харвестингу.
У об’єднаних територіальних громадах ситуація ще гірша: з 31 ОТГ зареєстровані електронні кабінети на порталі мають лише 6 (або 19%). А ось набори даних там оприлюднила лише одна Радивилівська міська рада.
Нагадаємо, що неоприлюднення інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації», тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 НМДГ. Відповідальність за неоприлюднення відповідної публічної інформації у формі відкритих даних нестиме відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядника інформації, яка відповідає за оприлюднення відповідної інформації згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації».
Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).
(133)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію