У Дубні розповіли про благодійну діяльність у навчальних закладах

Дубенчани дізнались, що таке благодійні внески взагалі і чим вони відрізняються від подарунків, що треба робити керівникам закладів освіти та про наслідки нелегальної благодійності
Про благодійність в освіті – в законному руслі говорили у Дубенському замку цієї неділі, 10 грудня. Спікером заходу була членкиня ГО «Демократичний Альянс Жінок» Наталія Слободянюк. Громадська організація неодноразово говорить про благодійність в освіті в різних містах. А на запрошення Володимира Котяша в Альянсі погодились провести семінар і в Дубні. Послухати, поставити запитання чи ж відповісти на заході змогли заступник міського голови Василь Скринчук, начальник управління освіти міськради Вадим Нетреба, керівники, завучі, працівники шкіл або ж садочків, батьки та журналісти.
«Семінар народився внаслідок того, що ми побачили, що всі проблеми у фінансових відносинах батьків з закладами освіти полягають в тому, що батьки не розуміють взагалі, що таке благодійний внесок і як законно він має надаватись закладу освіти. Зараз в суспільстві дуже багато суперечок чи має бути допомога з боку батьків чи її треба заборонити, чи можна без неї обійтися. Якщо закон про благодійну діяльність та благодійні організації дозволяє надавати допомогу не лише батьками, а й будь-якими громадянами, то звісно можна допомагати, але це треба робити в руслі закону. Саме незнання що таке внесок, які його умови отримання закладами освіти призводять до суперечок, непорозумінь та конфліктів» – розповіла Наталія Слободянюк.

Учасникам семінару спікер рекомендувала ознайомитись з Порядком складання кошторисів (Порядок складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ), особливо з першими 20 пунктами, де батьки і педагоги зможуть знайти відповіді на питання. І хоча, за підрахунками благодійні внески від загального бюджету, що витрачають на навчальні заклади, становлять близько 1%, а максимум 3%, батькам в разі допомоги слід прописати це документально. Натомість керівники шкіл чи садочків мають складати списки потреб закладів, розрахунки коштів і звертатись з ними до управління освіти. Членкиня Альянсу Жінок зазначила різницю між благодійними внесками та подарунками, зокрема вчителям та навчальним закладам. Виявляється протягом року працівники навчальних закладів можуть отримувати подарунки на суму до 3 тисяч гривень. Але це не стосується презентів для закладів освіти. Аж ніяк благодійні внески не мають спрямовуватись на зарплату, комуналку чи господарські потреби, лише на розвиток дітей. Це може бути плата за харчування, платні гуртки тощо. Будь-яка допомога, навіть, якщо вона мінімальна – підзвітна. Щоправда, не варто порушувати принцип добровільності. Наталія Слободянюк зауважила, що попри різні регіони, проблеми в освітніх закладах – в цілому однакові.

«Серед основних виявлених нами порушень – це те, що не прораховуються, не виписуються об’єктивні списки потреб закладів. І часто батьки просто не розуміють на що несуть кошти. Ми маємо давати кошти на визначені потреби. Друге – благодійні внески повинні витрачатись на розвиток дитини, освітній процес. А зараз, за нашими спостереженнями, 90% батьківських внесків йдуть на господарське утримання навчальних закладів. І тільки 10% йде розвиток дитини і це треба змінювати. Ще одне порушення – неповні списки або неповний облік. Вся допомога має обліковуватись, навіть, якщо це пляшка води. Цього на сьогодні не робиться, особливо, що стосується дрібних товарів» – пояснює спікер.

Очевидно, що семінар дав відповіді на питання як і батьків, так і працівників освіти. І ті, і інші можуть законно взаємодіяти, але основне, що варто запам’ятати батькам – благодійні внески у садках або школах повинні йти на розвиток ваших чад.

(378)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.