У Дубні презентували фільм про цінності життя

У Дубні презентували фільм «Миколка» за твором Сергія Рачинця
Дубенська районна дитяча бібліотека напередодні Дня Матері зібрала своїх юних читачів на презентацію фільму «Миколка» за однойменним твором Сергія Рачинця (режисер – Микола Величковський, монтаж – Любові Пшеничної; фільм знімали в с. Івання та Бондарі Дубенського району).
Шестикласники НВК «Школа-гімназія» із великим захопленням переглянули фільм, де головну роль зіграв їхній однокласник Роман Бороденко, член літературно-драматичної студії. Автор показав хлопця, який вірить у маму, у Бога, любить природу, прагне відкрити світ доброти, милосердя.

Роль мами виконала Наталія Кириченко – письменниця, яка у своєму виступі зазначила, що життєві трагічні моменти змусила пронести через себе, свою душу і серце. У фільмі гарно грали епізодичні ролі Аня Бороденко і Софійка Нагорна. Талановито відтворив непростий характер батька Руслан Гнедко. Заслужений працівник культури України Микола Козяр вдало зіграв роль сусіда – дядька Степана. Саме він, відгукнувшись на біду, дарує скрипку Миколці, щоб той навчився на ній грати. Адже скрипка – це була заповітна мрія хлопчика, і він не пошкодував, що був на боці матері і захищав добро.

У фільмі взаємоповага, добро переплітається із жорстокістю та бездуховністю. Тож створювати все щире, світле, яке змінює нас, щоб ми були кращими, стало великою метою Миколки та його мами. Як люди виходять з цих моментів, як їх переживають – ось про це фільм. Для юних глядачів дуже важливо було усвідомити, що взаємини людей – велика цінність, їх треба всіляко підтримувати і збагачувати.

Письменник Микола Пшеничний відзначив актуальність фільму, який змушує замислитись, спонукає до міркувань. А на закінчення презентації автор оповідання Cергій Рачинець побажав дітям рости високоморальними, співчутливими та прочитав свої вірші «На землі», «З давніх літ».

(109)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.