У Дубенському пологовому можна отримати свідоцтво про народження

свідоцтво про народженняСвідоцтво про народження немовлят можна отримати відразу в Дубенському пологовому будинку

У четвер, 17 березня, у КЗ «Пологовий будинок» Дубенської міської ради вперше працівники ДРАЦСу вручили новонародженим, точніше їхнім батькам, свідоцтва про народження немовлят. Пощастило дебютувати у цьому нововведенні Владиславу Власюку та Вікторії Ткачук, які народилися 14 березня у сім’ях дубенчан.

Після вручення посвідчень, працівники РАЦСу, начальник відділу ДРАЦС Дубенського МРУЮ Алла Йонко та спеціаліст І категорії Зоя Тарасюк, розповіли, що, відповідно до наказу Міністерства юстиції України, Головне територіальне управлінням юстиції у Рівненській області запровадило у комунальному закладі «Пологовий будинок» Дубенської міської ради новий сервіс, який передбачає прийняття працівниками відділу державної реєстрації актів цивільного стану Дубенського міськрайонного управління юстиції у Рівненській області документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження дитини та видачу свідоцтва про народження.

З одного боку, така процедура створює сприятливі умови, спрощує доступ громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини, адже непоодинокими є випадки, коли батьки не реєструють дитину у місячний термін, а буває, що й роками дитина не має посвідчення про народження. З іншого боку, не всі батьки відразу знають, як називатимуть немовля. Тому державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем народження або за місцем проживання батьків (ст.13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

Для державної реєстрації народження дитини батькам необхідно мати:

а) медичне свідоцтво про народження;

б) паспорти батьків;

в) свідоцтво про шлюб.

Реєстратором відділу державної реєстрації актів цивільного стану Дубенського міськрайонного управління юстиції у Рівненській області з вищевказаного питання здійснюється виїзний прийом громадян у комунальному закладі «Пологовий будинок» Дубенської міської ради (м. Дубно вул. Грушевського, 103) у середу з 9.00 до 10.00 год. Видача свідоцтв про народження у четвер з 9.00 до 10.00 год.

Заяву про державну реєстрацію народження можливо також подати протягом місяця з дня народження дитини (ст.144 Сімейного кодексу України) безпосередньо до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Дубенського міськрайонного управління юстиції у Рівненській області за адресою: м. Дубно вул. Свободи, 1.

(тел. 4-33-73; 4-21-00).

(207)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.