У 6 річницю Майдану подвиг Героїв вшанували найбільше людей (фото)
У Дубні увінчали пам’ять Героїв Небесної Сотні
На початку 2014 року Київ далеко не виглядав так, як сьогодні. І все не через зміну архітектури, будівництва тощо. Окремі райони перетворились на територію боротьби народу з тодішнім режимом. А 20 лютого на Майдані розстріляли найбільше мітингувальників. В цей день з 2015 року в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. 6 річниця в Дубні зібрала понад сто містян – учнів, студентів, представників міської і районної влад, духівників та небайдужих дубенчан. Цього року, як ніколи, мабуть, на Острівку поруч із пам’ятним знаком Героям Небесної Сотні зібралось найбільше людей. До того ж в обідню пору.
Молодіжна рада підготувала паперові ангели, як символ пам’яті, які охочі вішали на дерева.
Священники Православної церкви відслужили панахиду.
«Сьогодні ми молимось за спокій Героїв Небесної Сотні, тих, котрі віддали своє життя за цінності Майдану. Майдан не був політичною акцією, яку організовували політичні сили. Цінностями Майдану, перш за все, були свобода, справедливість, братерство, співчутливість, жертовність. І тому Майдан зустрів такий страшний опір сил зла, став більмом на оці тих, хто виступає проти тих цінностей, котрі Майдан сповідував. Майдан став предметом боротьби не тільки в розпал трагічних подій, але є предметом боротьби й сьогодні. Ми бачимо як після 6 року тих подій намагаються знівелювати досягнення Майдану, бачимо як сміливо піднімають голови ті, хто долучався до боротьби з майданівцями. Суспільство все більше і більше втрачає бажання відстоювати цінності Майдану. Ми промінюємо свободу і гідність, честь та справедливість, співчутливість і допомогу на матеріальні речі та покращення матеріального здобутку, – зазначив Василь Лозинський. – Ми повинні ставити собі запитання: «Чи мої вчинки, чи моє життя гідне жертви, яку віддали Герої Небесної Сотні, Герої війни на Донбасі?». І завдання суспільства не допустити того, щоб нівелювати цінності, за котрі стояв Майдан. Пам’ятаймо, що обмінюючи свободу на хліб, ми завжди втрачаємо і одне, і друге. Жертви Майдану спонукають нас задуматись над ключовими речами для нашого народу. Щоб підходячи до виборчих урн ми ніколи не забували про воїнів, про їхній подвиг, про подвиг Героїв Небесної Сотні – і це буде найкращою пам’яттю про них. Цінності Майдану мають бути пріоритетами життя і тоді ми будемо мати гідну державу, славний розвиток і все інше».
Пам’ять про полеглих вшанували хвилиною мовчання під жалобний гімн «Гей, пливе кача».
До присутніх звернулись мер і голова адміністрації, а також поранений на Майдані Олександр Краснов:
«Шановні дубенчани, мені дуже приємно бачити скільки людей. Ми вже 6 рік збираємось і сьогодні найбільше людей. Хочу подякувати Вам, що Ви пам’ятаєте тих хлопців, дівчат, які загинули. Дякую Вам. Слава Україні».
Тоді ж учасники заходу поклали квіти та запалили лампадки.
Народний аматорський хоровий колектив «Шанувальників української патріотичної пісні» виконав 2 композиції, завершивши захід молитвою за Україну під назвою «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».
Щоправда, були й дубенчани, які клали квіти не підлаштовуючись під захід.
(184)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію