Троянди, цвинтар і ліфти – як депутати перерозподілили кошти

У Дубні депутати скаржилися на вартість газу та роботу елеватора
Чергова 59 сесія Дубенської міської ради відбулася 26 жовтня і традиційно розпочалася із зачитування секретарем Віктором Недашковським депутатських запитів та звернень.
Володимир Сорока звернувся до обранців від жителів пров. Саксаганського, які просять включити цей провулок до переліку вулиць, які будуть ремонтуватися у 2019 році, оскільки в темну пору дня він стає непрохідним.

Запит Ольги Коцюби стосувався «наболілого» для містян питання, а саме скарги на роботу елеватора. До депутата звернулися жителі вулиць Федорова, Каменського, Сосюри з проханням вжити заходів, а саме зобов’язати власника елеватора контролювати роботу підприємства, поставити захисні фільтри і вирішити проблему звукоізоляції. На що мер відповів, що потрібно чекати відповіді відповідних інстанцій. Також Ольга Борисівна від імені мешканців вул. Ніщинського наголосила на потребі в ремонті цієї вулиці.
Ще один запит надійшов від депутатів фракції Батьківщина, який Олег Швед захотів зачитати особисто. Звернення спрямоване до Президента і в ньому депутати вимагають негайного скасування постанови Кабміну про підвищення ціни на газ для населення.

«…Ми, депутати всіх рівнів, в такій тяжкій ситуації зобов’язані стати на захист людей, що нас обрали та звернутися до Президента України з вимогою скасувати цей злочин перед людьми, це ще одне необґрунтоване підвищення тарифів на газ та на тепло…
Враховуючи вищевикладене, вимагаємо від Президента України виконати конституційний обов’язок перед власними громадянами і зупинити дію Постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення та вжити заходів щодо скасування вказаної Постанови Кабінету Міністрів України», – зазначили в запиті депутати.
За такий проект проголосували 13 обранців, чого не вистачило для його затвердження.
Звернення щодо вартості газу сформували й депутати Солідарності, але не для Президента, а до Юлії Тимошенко, де звинувачували її в тому, що за час її прем’єрства виникли борги, які зараз країна змушена сплачувати. А також просили взяти на себе відповідальність за вимушене підвищення ціни на газ. Цей запит теж депутати не підтримали.
Усно звернулася до присутніх Галина Дучук щодо реклами на нових зупинках у місті.
«Зауваження слушне, виготовлювачам дали вказівки, щоб вони рекламу демонтували до 1 листопада. Це була їхня самодіяльність», – зазначив Василь Антонюк.
В усній формі Віктор Матвійчук просив встановити лежачих поліцейських на вул. Миру, де дуже аварійна ділянка, з чим мер теж абсолютно погодився.
Одне з найважливіших питань, що обговорили на 59 сесії, стосувалося внесення змін до бюджету міста. Проектом рішення пропонували збільшити доходи та видатки загального фонду бюджету міста на більш як 34 тис. грн за рахунок надання місту субвенції з Мирогощанської ОТГ на інсулін. Питання виявилося неактуальним, оскільки сама громада не хоче співпрацювати з містом.

Перші зміни в бюджеті стосувалися озеленення, а саме придбання троянд за кошти природоохоронного фонду, на що відрізу негативно відреагував Юрій Момотюк:
«Ніхто не каже, що місту не потрібні троянди, не потрібна прикраса, якщо робили реконструкцію перехрестя, то в проектно-кошторисну документацію мало б входити і озеленення, і повністю закінчення всіх робіт. Але якщо б воно не входило, звичайно, потрібно доробити і якщо на сьогодні ми знімаємо кошти, то давайте все-таки знімемо кошти не природоохоронного фонду, з якого ми можемо закупити баки, а з того самого кругового руху».

Мер заперечив депутату, оскільки придбати квіти міська рада може лише за кошти природоохоронного фонду, а за 16 тис. грн, які потрібні на озеленення, вдасться придбати лише 1,5 бака. А Леонід Дудко зауважив, що місцева влада такі рішення завжди приймає постфактум:
«Давайте все-таки діяти згідно з чинним Законодавством, тобто проголосували, виділили кошти, а тоді все інше», – додав Леонід Іванович.
Проте це рішення підтримали 19 депутатів і його прийняли.
Наступний пункт бюджетних питань стосувався перекидання коштів з ЖКГ на встановлення огорожі для кладовища. Депутат Юрій Момотюк мав зауваження і щодо нього:
«Хочу звернути вашу увагу, що знімаються кошти з капітального ремонту ліфтів. В наших дев’ятиповерхівках зосереджено дуже багато жителів міста. Ви від живих людей з капітального ремонту ліфтів, які в жахливому стані, забираєте гроші, але обгороджуєте кладовище. Живі люди, на мою думку, набагато важливіші за померлих».
Крім того, Юрій Володимирович поцікавився чи була така послуга, як ремонт ліфтів, висвітлена на сайті ProZorro і чому перевагу мають конкретні компанії.
«Тому що ПрАТ «Рівнеліфт» згідно з договором із КП «Житловик» здійснює обслуговування ліфтового господарства міста. Обслуговування входить в рахунок житлової плати і Житловик розраховується коштами квартирної плати за це обслуговування. Їхні спеціалісти обслуговують і несуть відповідальність за стан ліфтів», – пояснив Ілля Онисько, начальник управління ЖКГ.
Підтримав цю думку й Павло Березовський, який зазначив, що потрібно шукати компроміси. Отож, все-таки вирішили забрати 50% коштів з оплати послуг по промивці труб закладів відділу охорони здоров’я та 50% з ремонту ліфтів на огорожу кладовища.
Вже без обговорень обранці виділили 8 тисяч на книгодрукування – 5 тис. грн на видавництво книги Миколи Пшеничного «Прощай убогий Кос-Арал» та 3 тисячі на книгу Євгенії Комісарук «Перехрестя».
Про інші рішення депутатів 59 сесії Дубенської міської ради читайте згодом на сайті Інформаційного порталу м. Дубно.

(436)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.