«Тарас Бульба» набув інтелектуального присмаку та зібрав українську інтелігенцію
На літературно-мистецькій сцені «Тараса Бульби» у Дубні відомі письменники дискутували про Гоголя та Бульбу й змагались у поетичному батлі (фото)
Легендарний музичний фестиваль «Тарас Бульба», на якому з кожним роком відкриваються все більше молодих українських рок-гуртів, набуває ширшого формату і об’єднує не лише любителів рок-музики, свободи самовираження, вільного духу, не лише тих, хто в пошуку нових гострих відчуттів та емоцій, подорожує різними фестами і ловить свою хвилю настрою та життєвого ритму. «Тарас Бульба» відтепер – багатожанровий, мистецько-літературний, з присмаком широко форматного мистецько-інтелектуального батлу. Бо цьогоріч відкрилися нові небувалі грані фестивалю: він зібрав у Дубні ще не бувалу літературно-мистецьку тусовку.
До Дубна з’їхалися відомі письменники, лірники, кобзарі, поети, шоумени і навіть презентували українське кіно. Відбулось справжнісіньке літературно-мистецьке батл-шоу. А для глядачів-поціновувачів інтелектуального мистецтва була створена неабияка можливість насолодитися вдосталь всіма його проявами в національних традиціях та в інноваційних формах.
Головний організатор Микола Арсенюк, залучивши молодого поета-шоумена, прозаїка з Івано-Франківщини Васю Сливчика (організатора літературних сцен та поетичних конкурсів, засновника Західно-Українського поетичного батлу) організував вперше в рамках фесту літературно-мистецьку сцену, де плекають свій національний продукт, суто-українське слово зі всіма його відтінками, багатожанровістю, самобутністю, сучасністю в українських традиціях. Протягом усіх трьох днів відбувалися надзвичайні цікаві події: Всеукраїнський арт-семінар «Куст» – «Рокова література», зустрічі з іменитими та відомими письменниками Рівненської організації Спілки письменників України, джейм-сейшн між учасниками. Далі словом мистецтва говорили про Україну сучасну, події та війну на Сході Україну, воїнів-героїв, декламували інтимну лірику.
А ось, напевно, найбільш очікуваною, найсоковитішою і найколоритнішою подією другого дня фесту і найочікуванішою у рамках літературно-мистецької сцени фесту для поціновувачів літератури була дискусія на тему: «Хто такий Тарас бульба?». Модератор дискусії відомий журналіст, ведучий Громадського радіо, автор програми «Пора року» Андрій Куликов. Відомі українські письменники Василь Шкляр (автор перекладу українською мовою повісті М. Гоголя «Тарас Бульба» та багатьох власних популярних романів) та український письменник, філософ, публіцист, автор праці «Таємний агент Микола Гоголь» та «Козацька міфологія України» Петро Кралюк, дискутуючи, роздумуючи, ділячись домислами,ф актами, аргументами, дослідженнями, намагалися встановити істину: хто ж такий Тарас Бульба – герой, синовбивця, люблячий батько, впертющий козарлюга, патріот, нещадний вбивця, народний месник, борець за волю, провокатор…? Роздумували і дискутували і про самого автора повісті Миколу Гоголя: чи був образ Тараса Бульби – прообразом самого письменника, а чи таким вільнодухим козаком, месником і поборником письменник прагнув себе бачити? Окрім цього, сучасники презентували свої книги, які можна було придбати на фесті.
Загалом на літературно-мистецькій сцені «Тараса Бульби» було дуже багато цікавого: чимало зустрічей з відомими особистостями і презентацій українських митців поетичного, ліричного та прозового слова, а також надзвичайних презентацій від національних видавців друкованих видань. Третього дня на цій сцені відбувся грандіозний поетичний конкурс – Західно-Український поетичний батл, який зібрав у Дубні поетів зі всієї України. А також відоме видавництво «Люта справа» приїхало на фест з відомими поетами Євгенією Чуприною та Артемом Полежакою, які виступили з власною творчістю. Заслухатися можна було і сольними поетичними номерами молодих українських поетів, серед яких був виступ і самого координатора та співорганізатора літературно-мистецької сцени Васі Сливчика. Шоумен на дубенському фестивалі презентував короткометражний фільм-комедію «Довкола кіно» (режисер Олександр Шеремета), де сам зіграв головну роль та втілив образ самого себе.
Будемо сподіватися, що організатори фестивалю продовжать гарну справу і літературно-мистецька сцена стане гарною традицією «Тараса Бульби» і збере у Дубні ще не один десяток лірників, кобзарів, прозаїків та поетів, продемонструють ще не один український кінофільм, які сьогодні бережуть, плекають і популяризують українське слово, мову і творять національне мистецтво. А Дубно, завдячуючи фестивалю «Тарас Бульба», таки стане містом, що приваблюватиме гостей з сіх куточків України ще й тому, що тут – пропагують українське мистецтво, музику, слово, кіно і плекають національне.
(234)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію