Світлу пам’ять поетеси вшанували в районній бібліотеці
Під час вечора пам’яті на Дубенщині презентували неопубліковані твори письменниці
6 листопада в центральній районній бібліотеці відбувся вечір вшанування світлої пам’яті Ярослави Тадеївни Савчук – поетеси, педагога, громадської діячки, а також презентація книги її неопублікованих творів «О Україно! Вистраждана мати!…» (упорядник – Теодор Матвіїв, редактор – Микола Пшеничний).
Лунали спогади колег по перу, друзів, було сказано багато гарних слів. Присутні переглянули презентацію, присвячену життєвому та творчому шляху Ярослави Тадеївни, заслухали вірші в її виконанні та пісні на тексти поетеси у виконанні співачки та композитора Галини Мосійчук .
Ярослава Савчук – українка, поетеса, педагог, просвітянка. Працювала викладачем у Мирогощанському агроколеджі. Викладаючи у коледжі, закінчила педагогічний факультет сільськогосподарської академії, вела активну роботу, виховуючи патріотизм у студентів, написала багато сценаріїв і провела чимало прекрасних виховних заходів. Друкувалася в «Українському віснику», активно пропагувала досягнення вітчизняних вчених у галузі технічних наук. 1999 року вийшла її перша поетична книжка «Яблука долі», згодом – «Життя клавіатура».
Уже найперші її талановиті видання привернули неабияку увагу громадськості.
У Дубні стала активним членом громадської організації «Інтелектуальний жіночий клуб «Волинська Азалія», де пропагувала активну життєву позицію, проводила зустрічі з молоддю тощо.
На презентаціях журналу «Український вісник» у бібліотеках та навчальних закладах її полум’яне слово запалювало слухачів, доносило маловідомі факти з життя Івана Фещенка-Чопівського, Левка Лук’яненка, історії Української Церкви.
А ще Ярослава Савчук на громадських засадах упродовж кількох десятиліть допомагала просвітянському фонду «Джерело» ім. І. Фещенка-Чопівського тиражовано благословляти в світ сотні талановитих імен з України та з-за кордону. Чого варта хоча б її невтомна праця над посмертним двотомником Марка Боєслава, після чого його прийняли до Національної спілки письменників України.
У часи Української Революції і війни на Сході передавала через волонтерів продукти, теплий одяг, гроші потребуючим.
(58)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію