Сума збитків становить майже 225 млн гривень за забруднення атмосферного повітря по фактах пожеж на нафтобазах

Розрахована шкода за забруднення атмосферного повітря по фактах пожеж на нафтобазах
Ракетно – бомбовими ударами російської федерації забираються не тільки людські життя, а і знищуються об’єкти критичної, військової, цивільної інфраструктури, завдяки чому завдається непоправна шкода навколишньому природному середовищу.
Результатами таких ударів є забруднення земель хімічними речовинними, забруднення водних артерій, забруднення атмосферного повітря значними викидами небезпечних забруднюючих речовин, накопичення канцерогенного сміття, наслідки чого українці відчуватимуть на собі не один рік.
Велику роль в розслідуванні злочинів проти довкілля відіграє Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи. До наданих повноважень відноситься і нарахування шкоди за забруднення навколишнього природного середовища.
Так, Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 13.04.2022 № 175 затверджено «Методику розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди». Використання даної Методики дозволяє Інспекції нараховувати шкоду за забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинам, які виділяються під час горіння (складів паливно мастильних матеріалів, лісових пожежах, інших пожежах), а саме: оксиди азоту, аміак, сірчистий ангідрид, бенз(а)пирен, оксиди вуглецю, метали та їх сполуки, що значно впливає на якість атмосферного повітря та в подальшому на здоров’я людини.
Спеціалістами Державної екологічної інспекції Поліського округу вже розраховано шкоду за забруднення атмосферного повітря по фактам пожеж на нафтобазах, які знаходяться на територіях Житомирської та Рівненської областей, і були пошкоджені внаслідок ракетно – бомбових ударів агресора.
Сума збитків становить майже 225 млн гривень.
Відповідні матеріали та розрахунки передані до Оперативного штабу при Державній екологічній інспекції України та правоохоронних органів з метою документування та стягнення нанесеної шкоди довкіллю з російської федерації за допомогою важелів міжнародного судочинства.
Фото Рівненська ОВА

(320)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.