Сучасний учитель мистецтва в умовах Нової школи

На Дубенщині за допомогою арт-кав’ярні готують вчителів Нової школи
Новий Державний стандарт лише набирає силу, але вже зараз теми, якою буде Нова школа і Новий учитель, є самими дискусійними. За новими Державними стандартами освіти ключовою фігурою Нової школи є вчитель, оскільки якість освіти не може бути вищою якості вчителів, які у ній працюють.

Чи готові вчителі увійти в Нову школу? Що їх там чекає? Новий стандарт передбачає зовсім іншу організацію праці вчителів, самого процесу навчання, а головне – перетворення способу мислення педагога. «Базові» знання перетворюються в безрозмірні. З вчителя хочуть зробити продавця послуг, менеджера, управлінця. Не всі вчителі здатні (може унаслідок психологічної, може – фінансової можливості) стати ІКТ – компетентними вже сьогодні.

Самій дитині зрозуміти сучасний світ дуже складно, вона потребує допомоги дорослих. Але чи кожен дорослий може їй в цьому допомогти? Допомогти може тільки той, хто сам в достатній мірі володіє знаннями про цей новий світ, приймає все нове і сам здатний змінитися. Це – Новий учитель. Який же він – Новий сучасний учитель? Це вмілий учень, який, щоб залишатись професіоналом, повинен постійно вдосконалювати свої знання і навики. Для цього методичній службі необхідно створити умови, щоб учителі мали можливість обирати самостійно, як їм зростати, які цілі перед собою ставити.


Саме з цією метою 10 травня на базі Варковицької гімназії Дубенського району було проведено семінар-практикум учителів мистецтва з елементами тренінгу з теми «Сучасний учитель мистецтва в умовах Нової школи», який пройшов у формі методичної арт-кав’ярні. У ході заняття педагоги визначали професійну спрямованість особистості вчителя, відпрацьовували засоби і способи ефективного індивідуального стилю професійної діяльності, формували емоційно-позитивне ставлення до дітей, розвивали здатність до педагогічної рефлексії, аналізу і оцінки наслідків власних виховних впливів, засоби ефективного спілкування вчителя з колегами тощо.

(261)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.