Стіни палацу прикрасили вироби з дерева, соломи та вишивка (фото)
У Дубенському замку діє виставка робіт народних умільців
Гучними мелодіями в українському народному стилі розпочався черговий захід у Дубенському замку. «Мелодії вічного джерела» – саме така назва виставки робіт народних умільців Сарненщини, урочисте відкриття якої відбулося 20 березня у Палаці князів Любомирських.
На свято, щоб привітати митців на Дубенщині, завітали методист Рівненського обласного центру народної творчості Юлія Гончарова і начальниця відділу культури та туризму Дубенської міської ради Тетяна Єфімчук. А студенти Дубенського коледжу РДГУ вітали присутніх українськими піснями під бандуру.
Заступниця директора заповідника Надія Любецька на початку презентації зазначила, що їхній заклад активно та вже тривалий час співпрацює з Обласним центром народної творчості.
Саме завдяки спільним зусиллям цього центру, Аматорської народної студії «Самоцвіти Сарненщини» та Дубенського замку дубенчани можуть побачити роботи народних умільців. На виставці представлені вироби з дерева, соломи та вишивка. Стараннями Василя Позніка, Надії Ліневич та Тетяни Галах стіни зали прикрасили вишиті рушники, вирізьблений з дерева Тарас Шевченко, предмети побуту, декоративні дошки та унікальні виготовлені з соломи капелюхи, квіти та багато іншого.
Детальніше про студію, їхню роботу та досягнення розповіла керівниця Самоцвітів Сарненщини Любов Царук:
«Сьогодні Дубенщина приймає Сарненщину і ми дуже вдячні за запрошення. Наш край багатий талановитими людьми, а наші майстри є справжніми перлинами української культури. Таким коштовним самоцвітом тепер є Аматорська народна студія декоративно-прикладного мистецтва «Самоцвіти Сарненщини» при КЗ «Сарненський районний будинок культури». Нашу любительську студію ми створили у 2013 році та вона нараховує понад 50 майстрів району. Наше об’єднання – це, перш за все, люди, які працюють – наші майстри».
Автором робіт з дерева є Заслужений майстер народної творчості України Василь Познік. Митець захоплюється художнім мистецтвом, різьбярством, письменництвом та музикою. А своєю музою вважає дружину.
«Випадково я сильно закохався – в деревину. І ви бачите скільки вже дітей. На це потрібно багато часу, тому я займався цим після роботи та перед нею. Як це все почалося – якось випадково я зайшов до майстрів, які працюють з деревом і попросив спробувати, на що вони гордо відповіли: «Та що ти, потрібно вчитися». Ми з ними поспорили чи зможу я вирізати ведмедя. Я вирізав і виграв свій могорич. З того часу виникло це кохання, яке триває й до сьогодні», – пояснив різьбяр.
Також майстер закликав молодь шукати своє покликання та займатися тим, що вдається та приносить задоволення.
Вишивальниця Надія Ліневич надто скромна, щоб розповісти перед публікою про свої роботи, тож характеристику жінці дала керівниця аматорської студії. Любов Царук зазначила, що в доробку жінки понад 100 робіт і вона вишиває не лише рушники, а й сорочки. Це робити Надію Павлівну навчила мама і вона цим займається з дитинства. У неї були персональні виставки в області та на Сарненщині. Інші майстри студії теж є постійними учасниками виставок та фестивалів.
«23 роки тому сталося, що мені запропонували працювати з соломою. Я на той час і не знала, що з нею можна працювати, але розуміла, що таке аплікація і з чого почати. Коли я створила перші вироби, то зрозуміла, що соломку не покину стільки буду жити. Я дивлюся на свої вироби і, можливо, так не можна казати, але вони мені так подобаються. І знаєте, як важко не було б у житті, я беру в руки соломинку і це мене заспокоює. Дуже хочу, щоб Бог продовжив моє життя і я ще довго творила», – розповіла ще одна майстриня Тетяна Галах.
Автори робіт отримали подяки та квіти від Дубенського історико-культурного заповідника та Обласного центру народної творчості. Охочі побачити роботи майстрів Сарненщини зможуть це зробити до 10 квітня.
(146)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
1 Response
[…] творчості України Василь Познік, роботи якого, як писав напередодні Інформаційний портал м. Дубно, експонуються у […]