Стан готовності медицини до коронавірусної інфекції

Як Дубенщина готова до хворих на коронавірус
Станом на 10:00 24 березня в Україні 84 лабораторно підтверджені випадки COVID-19. В області на ранок не було жодного зафіксованого випадку. Як готова Дубенщина до захворювань на коронавірусну інфекцію, зокрема наша лікарня – ми запитали у в.о. головного лікаря Дубенської міської лікарні Володимира Крохмаля.
– Наша лікарня поки що не передбачена для лікування хворих на коронавірус. Якщо будуть виявлені хворі з коронавірусною інфекцією, станом на сьогодні, вони будуть скеровані або до Рівненської міської лікарні, або до Сарненської центральної районної лікарні. Відповідно до наказу № 653 та розпорядження КМУ, ці заклади визначені в області опорними. Наше інфекційне відділення нараховує 10 боксів, тобто окремих автономних палат. У них ми можемо розміщувати по одному хворому. Якщо ж це члени сім’ї, наприклад, то по двоє, залежно від тяжкості.
– Кого лікують наразі в інфекційному відділенні?
– Коронавірус – це така інфекція, яка розмножується в дихальних шляхах – альвеолах (легенях). І на 3-5 день від початку захворювання, коли мікробів накопичується багато, людина починає кашляти й вони вилітають назовні. Таким чином вона розносить хворобу. У нас є можливість прийняти хворих із важкою формою ГРВІ чи грипу, пневмоніями. У Дубні, хоча ми і є не опорним закладом, ми повністю готові приймати людей на першому етапі для того, щоб надати допомогу і щоб з обласними фахівцями визначити подальші кроки. А обласне інфекційне відділення знаходиться в Рівненській міській лікарні.
– Скільки максимально наша лікарня може прийняти хворих?
– Дай Боже, щоб Дубенщину минула хвороба. Але 20 хворих ми готові взяти, як мінімум. Це пандемія, а тому готується вся держава. Якщо ж піде спалах готові розгорнути при потребі 160 ліжок, але тримаємо зв’язок з областю. Населені пункти ізольовані один від одного і якщо в якомусь місці виникне ця хвороба, то зразу туди направлять всі сили.
– Як визначатимуть хворих на коронавірус із появою в області швидких тестів?
– У Рівненській області на сьогодні було 26 випадків, коли підозрювали захворювання на коронавірус, але жоден із них не підтвердився. У нас таких досліджень брали 4 чи 5. Люди хочуть дуже швидко знати результати тестування. І ось область отримала швидкі тести. Незабаром і наша лікарня отримає їх. Але це лише попередні результати, не остаточні. Робиться швидкий тест і якщо він позитивний, то знов береться матеріал, який направляється у Рівненський обласний лабораторний центр. Там вірусолог робить аналіз протягом не менше 6 годин. Щоправда, зараз в установі міняють обладнання і устаткування, що дозволить швидше визначати результати.
– Скільки в лікарні є апаратів штучної вентиляції легень?
– 6. На сесії міської ради виділили 1 млн 20 тис. грн. І ми зараз укладаємо договір з компанією, нам обіцяють, що за тиждень-два апарат пришлють у лікарню ще апарат. Ми просимо два, але чи пришлють – не знаю. Зараз проблема не в грошах, а дефіцит засобів і обладнання. Сподіваємось на централізовані поставки.
– А яка ситуація із засобами захисту?
Вчора додатково начмед Віталій Табачук привіз додатково 60 захисних костюмів, рукавички, купляємо респіратори, окуляри. Маски раніше отримали. Тобто захисні комплекти є в достатній кількості. Хоча й коронавірусної інфекції немає, але якщо є підозра медики використовують засоби захисту. Все купляється за міський бюджет. Ми готові купити 300 штук.
– Чи потрібна допомога лікарні та як можна допомогти?
– Сьогодні підприємці звернулись, що хочуть придбати апарат для моніторингу пульсу, тиску і температури (приліжковий монітор). Також нас питали чи потрібна допомога. Ми не відмовляємось і сказали, що так. Для цього маємо спеціальний рахунок міської лікарні. Ось його реквізити: ЄДРПОУ/ДРФО 37624798
UA033333910000026000054744492
в АТ КБ «ПРИВАТБАНК». Ми повністю публікуватимемо звіт у будь-якій формі, ми відкриті. Ніхто не збирається наживатись на цій біді.
– На завершення розкажіть, будь ласка, про жінку, що померла від пневмонії. Наші читачі коментували, що тестування покійній не могли провести, мовляв, таких не роблять в Україні.
– Це некомпетентні коментарі. Мазки для тестування в мешканки Дубенщини взяли при житті, коли вона поступила в лікарню. Робили їх на коронавірус і грип. Офіційні результати отримали, що вони відсутні в покійної. Померла жінка мала двобічне запалення легень. Прямих показів брати в неї матеріал на тестування не було, ми це розуміли, але, враховуючи ситуацію, що було запалення легень, спільно з обласними фахівцями, зі штабами, прийняли рішення обстежити її.
Пам’ятаймо, що не варто себе накручувати, потрібна холоднокровність і спокій.

(411)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.