Спека, яка вже забрала життя мешканця Дубенщини – повертається

Начальник станції швидкої допомоги у Дубні розповів як рятуватися від спеки і що категорично заборонено їсти та пити в гарячі дні
Нестерпна спека таки добряче дошкуляла минулого тижня. Подекуди температура повітря у затінку сягала до +40 за Цельсієм. Звичайно ж, добре було б в таку погоду поніжитись на побережжі моря або хоча б поблизу чистої водойми. Та не всім вдається вирватися з буденної рутини на відпочинок, бо життя диктує свої умови: треба працювати, заробляти, а в селах – городи, господарство.
Синоптики наразі прогнозують повернення гарячих днів. Тому варто бути напоготові. Від палючого сонця (яке в наших кліматичних умовах при температурі більше 30 – нестерпне через вологість) вдалося вберегтися не всім краянам. Лікарям Дубенської станції швидкої допомоги довелося частенько виїздити на виклики. А в селі Рачин чолов’яга середніх літ помер практично на своєму городі.
Начальник станції швидкої допомоги Яків Вагілевич пояснив, що у випадку покійного мешканця Рачина стався тепловий удар, який в додачу до хронічних захворювань спричинив різке погіршення фізичного здоров’я чоловіка. Стався серцевий напад і наступила смерть.

Яків Ярославович розповів для Інформаційного порталу м. Дубно, що викликів у спекотні дні у зв’язку з погіршенням стану здоров’я людей було чимало. Лише до Варкович щодня викликали «швидку» до 10-15 разів. Словом, палюче сонце таки нашкодило здоров’ю.
«Збільшилася кількість випадків загострення гіпертонічних захворювань, які ускладнювалися гіпертензивними кризами, з яких виводити важко і які можуть привезти до гострого порушення мозкового кровообігу, інсультів. Побільшала кількість серцевих нападів» – каже Яків Вагілевич.
Також начальник станції швидкої допомоги закликає не виходити на сонце в години пік, з 11 до 16 год., бо в цей час сонце дуже активне і випромінює не лише ультрафіолетові промені, а й інфрачервоні, які обпікають.
«Якщо навіть і вирішили відпочити в холодку, то треба накинути на спину мокрий махровий рушник, щоб відбувалась терморегуляція тіла. Потрібно зволожувати повітря довкола себе з допомогою розпилювача. Потрібно часто мити голову, що також забезпечить терморегуляцію. Особливо важливо – захищати голову, саме через вплив сонця на судини відбуваються гіпертонічні кризи, інсульти тощо. В спеку кров згущується, утворюються тромби, що приводить до інсультів, інфарктів. Треба часто примати прохолодний літній душ. Душ не має бути холодний, а приємний для тіла (+28-30 градусів), щоб не застудитися».

Особливо важко перенесли спекотні дні люди старшого віку, що хворіють на серцеві захворювання, стенокардію, тахікардію, порушення серцевого ритму. Допомагали цим людям лише ін’єкційні препарати. Важко перенесли гаряче сонце й хворі на цукровий діабет. Викликів було багато.
Яків Ярославович радить прислухатися до свого здоров’я і вчасно звертатися до медиків, якщо відчувається погіршення фізичного стану:
«Не бувайте на полі, на городах в сонячний час пік. Пийте багато рідини, 1,5 літри в день мінімум. Хочу наголосити, що пиво аж ніяк не вгамовує спрагу. Можна пити мінеральну воду, але найкраще воду з крана або криниці тощо, додавши скибочку лимона. А ще дуже добре готувати медову воду: звечора перемішати у склянці сирої питної ложку меду, а зранку випити натщесерце. Медова вода – очищає організм від шлаків, живить, бадьорить».
Крім цього, лікар не радить їсти жирну, копчену їжу, а рекомендує додати до раціону харчування біле м’ясо та побільше овочів, фруктів.
«Дуже добре зараз їсти багато капустяних салатів, пити сік з квашеної капусти, який також добре очищає кишківник, живить організм вітамін С. В спеку краще вживати різноманітні круп’яні каші та чорний хліб з висівками і звичайно ж перші страви» – порадив начальник Дубенської станції швидкої і закликав мешканців міста та району бути уважними до свого здоров’я, вчасно звертатися до медиків, а батьків – бути особливо уважними до дітей і не випускати їх на прогулянки під палюче сонце в години пік, а особливо без головних уборів. До теплового удару – не довго.

(977)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.