Що вирішували депутати міської ради на чотирнадцятій сесії

сесія мр 22.07Депутатські запити та звернення, зміни до бюджету, виділення коштів – сесія Дубенської міської ради
У п’ятницю, 22 липня, депутати Дубенської міської ради зібрались на чергову чотирнадцяту сесію. Перш ніж розпочали, міський голова розповів про ротацію військових на Схід та про суд над дубенчанином Володимиром Панкевичем, якому побажав швидше повернутись додому. Тоді ж перейшли до порядку денного, зокрема депутатських запитів та звернень. Традиційно не обійшлось без ремонту доріг, зокрема ремонту під’їзних шляхів до будинку та під’їздів будинку по вул. Заводська, 30; дороги та встановлення освітлення по вул. Свєшнікова і Чорновола, а також люків, що просіли на Семидубській, 10. Депутат Юрій Мельник звернувся щодо розчистки та відновлення русла р. Іква та облаштування місця для купання дубенчан на проміжку населеного пункту Клюки – Панталія. На що його колеги вирішили підготувати звернення до управління ЖКГ та архітектури, будівництва і земельних питань, щоб розробили програму розчистки річки в межах міста. Обранець Микола Стрільчук просив заборонити рух вантажних та великогабаритних автомобілів до відділення «Нової пошти», що в мікрорайоні військового містечка, так як вони спричиняють загазованість та створюють незручності для місцевих жителів. Як зазначив його колега та заступник міського голови Руслан Мосійчук, роботи тривають та «це все в процесі».

Також депутати одноголосно проголосували за звернення до Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо зменшення тарифів. Тому що накладення мораторію вплине на пільги та субсидії, а також різницю між тарифами доведеться виплачувати з місцевого бюджету. Міські обранці у зверненні вимагають зменшити тарифи на житлово-комунальні послуги та підвищити розміри прожиткового мінімуму.
Крім цього, до присутніх та депутатів звернулися громадські активісти та керівники громадських формувань з проханням втрутитись у конфлікт за межу земельної ділянки Галини Коцеби і Леоніда Дудка. Активіст Віктор Єфимчук вимагав створити незалежну комісію для цієї перевірки та перевірки фінансово-економічного стану родини колишнього міського голови п. Дудка. І тут же депутати почали називати підприємства, які ще варто перевірити. А тому міський голова Василь Антонюк розпорядився створити комісію, до складу якої входитимуть представники громадськості, і яка здійснюватиме перевірки законності дій вказаних організацій та підприємств.

Основним питанням, що розглядалось на сесії, було внесення змін до бюджету міста. Так як уже писав Інформаційний портал м. Дубно, з державного бюджету на професійно-технічну освіту, зокрема Дубенське ВХПТУ надійшла дотація у розмірі 3818,4 тисяч. А тому раніше заплановані видатки у сумі понад 1 мільйон 435 тисяч для цього закладу пропонувалося перерозподілити. Було запропоновано 1 мільйон гривень виділити на ремонт доріг, 19 тисяч на поповнення статутного фонду КП «Дубнокомуненергія», зокрема придбання насоса, 200 тисяч на заробітну плату працівникам Дубенської ЦРЛ та 50 тисяч для закупівлі антирабічної вакцини та імуноглобуліну (ліків від сказу) та понад 129 тисяч для поповнення резервного фонду бюджету міста. Проте останню суму міський голова запропонував віддати на обслуговування жителів міста Дубно у райлікарні, оскільки він розмовляв напередодні із головою обласної адміністрації та його першим заступником.
«Ми у свій час так заявили, а тому моє прохання до Вас підтримати і віддати повністю цю суму для лікарні. Таким чином це дасть хоч трохи змогу виплатити людям зарплату», – сказав Василь Антонюк.
Хоча головний лікар цього закладу Віталій Табачук зазначив, що місячний фонд оплати праці Дубенської ЦРЛ становить більше 1 мільйона 800 тисяч гривень.

«В цьому питанні неправильно перерозподілені видатки та субвенції на медицину з державного бюджету, але в цьому не винні звичайні працівники лікарні. В цьому є вина керівного складу районної ради та районної адміністрації», – просив звернути увагу Василь Михайлович.
Однак не всі депутати підтримували пропозицію міського голови. Так, депутат і голова бюджетної комісії Юрій Момотюк висловився проти такого рішення, оскільки у резерві має бути достатньо коштів, так як природа в будь-який час може приготувати сюрпризи.

«При розподілі залишків перевиконання бюджету за І півріччя, район виділив лише 1 мільйон 900 тисяч на охорону здоров’я, знаючи, що проблема не закрита до кінця року. Я вважаю, що свої обіцянки ми виконуємо: 200 тисяч ми дали раз, 200 тисяч даємо другий. Можливо у нас буде перевиконання за 9-10 місяців і тоді ми повернемось до цього питання. Але зараз цей фонд (резервний, – прим. ред.) мусить бути в будь-якому випадку, тому що бачимо які приклади надає нам природа – зриваються дахи, валяться дерева, кусають коти чи собаки і тоді ми звідки братимемо гроші?», – зазначив міський обранець п. Момотюк.

Зрештою, 19 депутатів проголосувало «за», а 5 утрималось. Таким чином з бюджету міста на виплату заробітної плати працівникам райлікарні надійде понад 329 тисяч гривень.

Цього дня міські обранці виділили кошти на надання матеріальної допомоги 5 дубенчанам, зокрема онкохворим по 5 тисяч гривень та двом жителям по 3 тисячі гривень. А також громадському формуванню з охорони громадського порядку «Козацька варта» у бюджеті передбачили понад 148 тисяч, що більше на 100 тисяч порівняно з минулим роком. Кошти від орендної плати за користування нежитловими приміщеннями комунального підприємства «Центральна житлово-експлуатаційна організація «Житловик» вирішили розподілити так: 70% – до бюджету міста, а 30% – балансоутримувачу.

За результатами сесії прийнято 79 рішень міської ради.

(31)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.