Що покращилось та як змінилось життя району за рік

Голова Дубенської райдержадміністрації прозвітував про роботу
Посада голови держадміністрації – не виборна, кандидатуру на цю посаду призначає Президент. Та попри це, як і міський голова, так і очільник адміністрації має звітувати перед громадою. А тому 20 лютого голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк інформував громадськість про підсумки діяльності в 2017 році. Послухати керівника району зібрались підлеглі працівники, голови, секретарі сільських рад, представники ЗМІ. Зроблена робота адміністрації вмістилась на десяток аркушів А4. Окремо діяльність була висвітлена на слайдах презентації.
Розпочав голова публічний звіт з децентралізації. Зокрема з виборів, що заплановані у Повчанській об’єднаній територіальні громаді (об’єднуються Повчанська сільська рада та Миколаївська сільська рада Млинівського району) 29 квітня. У районі вже створено чотири громади: Привільненська, Смизька, Мирогощанська та Тараканівська. Як бюджети ОТГ, так і сільських рад наповнювались в основному від податку на доходи з фізичних осіб, єдиного податку та плати за землю. Тоді ж Юрій Васильович окреслив роботу по кожній галузі. Що було зроблено – Інформаційний портал м. Дубно публікує лаконічно.

  • Аграрними підприємствами району збільшено посівні площі, засіяно 31,7 тис. га, що на 4,1 % більше, ніж у 2016 році та на 11 тис. т. більше зібрано зерна. Внаслідок конкуренції на оренду землі розмір орендної плати зріс до 4,0 – 4,5 % від нормативної грошової оцінки землі, а сума нарахованої орендної плати становить 45 987 тис. грн.
  • 590 учасникам АТО надали дозволи на розроблення документації із землеустрою. А ще відібрали вільні земельні ділянки, які можуть бути передані у власність військовослужбовцям-учасникам АТО на загальну площу 523,6 га.

  • Чимало зроблено в галузі будівництва та реконструкції соціальної сфери. Зокрема, підготовлено та надано УКБ ОДА інвестиційні проекти «Реконструкція терапевтичного корпусу Дубенської ЦРЛ (влаштування ліфта) та «Реконструкція даху будівлі Соснівської ЗОШ І-ІІІ ст., які будуть реалізовуватись у 2018 році за рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету та частково місцевих бюджетів. У Тараканівській ЗОШ, Варковицькому НВК відремонтували покрівлю. Дах ремонтували у Рачинській школі та реконструювали у Квітневській ЗОШ, в останній роботи тривають. За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам провели реконструкцію вуличного освітлення з застосуванням енергозберігаючих технологій в с. Дитиничі та освітлення по вул. І-го Травня та Центральна в с. Жорнів. У Варковицькій гімназії, Вербській та Повчанській ЗОШ І-ІІІ ст., Староносовицькій та Судобицькій ЗОШ І-ІІ ст., Білогородському та Грядківському НВК, Придорожнянській ЗОШ І ст. замінили вікна.

  • Райдержадміністрація подала пропозиції ОДА щодо розвитку мережі вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Дубенського району у 2018 році. У 2017 році за кошти субвенції на Дубенщині зробили капремонт дороги на вул. Зелена в с. Озеряни; вул. Центральна в с. Жорнів; вул. 1-го Травня в с. Жорнів. Під керуванням влади провели поточний середній ремонт автомобільної дороги Дубно – Тараканів – Великі Загорці.
  • Що стосується освіти, то для дітей з особливими освітніми потребами відкрито 4 класи з інклюзивним навчанням на базі Сатиївської і Тараканівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Микитицької і Плосківської ЗОШ І-ІІ ст. Протягом року здійснювалося безкоштовне харчування 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 4 учнів, що навчаються в інклюзивних класах, 101 дитини учасників АТО та 18 дітей вимушених переселенців із східних областей України та Криму. Всі загальноосвітні навчальні заклади забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі Інтернет. На навчання та додому підвозять 682 учні, 160 вихованців закладів дошкільної освіти та 244 педагогічних працівників.

«На жаль, в нас в районі ще не вистачає шкільних автобусів для підвезення дітей. Перш за все тих, що поїхали на АТО. Але за попередніми домовленостями, за кошти надані державою районним бюджетам, в нас заплановано придбання 2 шкільних автобусів. Така Програма діє, але нам треба знайти кошти в районному бюджеті для співфінансування. І як тільки надійдуть кошти ми оголосимо тендер. – сказав голова адміністрації. – Але відсутність автобусів не означає, що діти не доїжджають. У нас підписані договори з приватними перевізниками. Найскрутніша ситуація на даний час у Сатиївській школі, оскільки не доїжджають діти з Дядькович. Але тільки через те, що немає перевізника, який обслуговує рейс. Як тільки ми придбаємо автобуси – ситуація вирішиться».

  • Особливу увагу очільник району присвятив сфері охорони здоров’я та культурі. В цілому Юрій Парфенюк акцентував увагу на КЗ «Дубенська ЦРЛ», наданні допомоги, статистичних даних, оновленню медичного обладнання та ремонті роботи у відділеннях. Підтримували в районі хворих дітей на фенілкетонурію, надаючи кошти на спецхарчування на суму 122,8 тис. грн., на медикаменти хворим на муковісцидоз на суму 16,0 тис. грн.

«Як на владу, так і на медицину завжди багато нарікань. Але сьогодні в мене тільки одне прохання до медиків, оскільки я з ними працюю – це відношення до людей і надання послуг. Фактично не буває тижня, щоб я не був у центральній районній лікарні. Але навіть, якщо в нас в лікарні буде найкраще обладнання, а лікарі та медсестри робитимуть так, що люди відчуватимуть вороже ставлення найкраща апаратура не допоможе» – закликав Юрій Васильович.
Що ж стосується культури, то керівник перелічив заходи, що відбувались на теренах Дубенщини у 2017 році та участь танцювальних і співочих колективів за кордоном і на Луганщині.

Розповідав також голова адміністрації про міжнародну співпрацю та оздоровлення, відпочинок дітей, молодіжну політику, допомогу військовим.
«Я думаю, що цей звіт, який Ви почули, це не просто сухі цифри. Це наша з вами, головами, депутатами спільна праця і я впевнений, що нам багато чого вдалось досягнути. Звичайно, що лишається ще ряд проблем, на які необхідно звернути увагу, та докласти зусиль для їхнього вирішення у 2018 році» – підсумував голова РДА.
Після доповіді очільника присутні могли поставити запитання. Та єдиним, що цікавило людей, було питання про завершення децентралізації.

(307)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.