Самка лева африканського «Діна» померла від старості

У Рівненському зоопарку роз’яснили подробиці загибелі левиці
В зв’язку із великою кількістю негативних коментарів та брудних звинувачень, які вилилися на наш заклад після смерті однієї з наших левиць, колектив Рівненського зоопарку, офіційно повідомляє:
Самка лева африканського «Діна», що поступила до нас з Каунаського зоологічного парку в 2009 році вже дорослою, 23 жовтня 2024 року загинула у віці 20 років. Причиною смерті є зміни в організмі, що призводить фізіологічне старіння. Що стосується левів, то 20 років є дуже поважний вік і мало левів доживають до нього. Останні пів року вона стала мало активною, поступово втрачався апетит і, відповідно, зменшувалась маса тіла. Працівники зоопарку докладали багатьох зусиль, щоб підтримати старіючий організм медикаментозно та дати можливість їй в спокої дожити свого віку.
Багато питань виникло з приводу наявності в нашої самки гриви. З приводу цього зазначаємо, що у старих самок левів іноді зустрічається гормональний збій з підвищенням рівня тестостерону, а це, в свою чергу, призводить до збільшення оволосіння по маскулінному типу. Саме тому наша «Діна» мала гриву, яка почала з’являтися в неї в останні два роки її життя.
Куди ж дівають тварин, що гинуть у зоопарках? Весь біологічний матеріал після проведення патологоанатомічного розтину направляється на спеціальні переробні заводи для подальшої утилізації (кремації). В Рівненській області працює Костопільська філія Державного підприємства «УКРВЕТСАНЗАВОД», з яким зоопарк має договір на проведення утилізації. Згідно цієї процедури, 24 жовтня 2024 року (на що є всі підтверджуючі документи), біологічний матеріал був доставлений на Костопільську філію Державного підприємства «УКРВЕТСАНЗАВОД» транспортом зоопарку, де працівники заводу провели вивантаження.
Нам дуже прикро та боляче, що із трагічної для нас ситуації, пов’язаної із втратою однієї з наших улюблених мешканців, зробили непотрібну сенсацію і так в непростий для всіх час. Працівники зоопарку з любов’ю дбають про своїх підопічних і втрата будь-кого з них є великою трагедією для нас.

(143)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.