Сакральне мистецтво як поєднання живопису та релігійних сюжетів

У Дубні представлена виставка міжнародних пленерів іконопису та сакрального мистецтва
Сакральне мистецтво – це мистецтво, яке тісно пов’язане з вірою в Бога, релігійними обрядами та символізмом божественної сили. Аби познайомити дубенчан з цим різновидом живопису у наше місто завітала виставка міжнародних пленерів іконопису та сакрального мистецтва, відкриття якої відбулося 12 червня у Надбрамному корпусі Дубенському замку.

Виставка організована спільними зусиллями голови Волинської організації Національної спілки художників України Володимира Марчука та консула Генерального Консульства Республіки Польща в Україні в Луцьку Кшиштофа Савіцкі.

«Це виставка наших пленерів, які знаходяться з Замлинні. Це вже наш 8 пленер, який створений спільними зусиллями близько 30-ти художників з України та Польщі. Вони всі є професійними митцями, які займаються іконописом. На виставці представлена лише частина робіт з тих, що в нас зберігаються. Для кожного планеру замовляються дошки, а фарбами кожен художник забезпечує себе сам. Для митців головне не визнання, а просто зібратися в хорошій компанії молодих людей, поспілкуватися, помалювати» – розповів Володимир Марчук.

Виявив інтерес до іконопису та сакрального мистецтва міський голова Василь Антонюк, який висловив захоплення роботами митців та подякував за можливість представляти виставку у Дубні.

Оскільки представлені роботи безпосередньо пов’язані з вірою та духовністю, на відкриття виставки завітав також і міський благочинний УПЦ КП о. Василь. Священик вказав на важливість іконопису для сучасного суспільства та запросив присутніх до спільної молитви.

Виставки пленерів подорожують вже декілька років та були представлені у Києві, Львові, Варшаві та багатьох інших містах України та за її межами.
Виставка буде діяти в Дубенському замку протягом трьох тижнів.








(1035)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.