Розвиток туризму, доля лікарні, надлишок пам’ятників – що хвилює містян
Міський голова Дубна відповів на запитання містян під час звіту
Звіт міського голови – це щорічний підсумок роботи влади Дубна та мера зокрема. Цьогорічна подія відбулася 22 грудня в Будинку дітей та молоді. Оскільки напередодні Василь Антонюк видав друкований звіт, який поширили серед містян разом з періодичними виданнями та з яким присутні мали можливість ознайомитися, захід проходив у форматі запитань та відповідей.
«Праця міського голови – це поєднання всіх зусиль цього законодавчого органу, поєднання конкретних справ виконавчого комітету в плані життєдіяльності міста, в плані вирішення тих чи інших соціальних програм, питань у Дубні. Цей рік, по моїй оцінці, був дуже продуктивним, – розпочав звернення до містян мер. – Я не хочу читати все те, що написано у звіті. Там чітко представлена інформація, що я зробив, що зробив депутатський корпус, виконавчий комітет разом з народним депутатом. Я однозначно підтримую ініціативу депутатів міської ради, їхні пориви в плані покращення соціальних стандартів в нашому місті тому, що ми працюємо разом».
Після цього присутні перейшли до запитань очільнику міста, перше з яких стосувалося фінансування Дубенської районної лікарні.
– Раніше була Дубенська районна лікарня, а зараз стало багато князів, тобто головних лікарів. Ми читаємо в ЗМІ, що ви та районна влада обзиваєте, паплюжите один одного. Запитання: чому не об’єднати медицину в одне ціле і не буде протиріч та сварок? – поцікавився один з присутніх дубенчан.
– Як я казав раніше, на райлікарню ми не отримуємо цільових грошей з Києва, тобто субвенції. Ми отримаємо ту кількість коштів, яка необхідна на забезпечення медичними послугами мешканців Дубна. Коли в минулому році відбувся аудит, який провів загальні підрахунки витрат на обслуговування містом населення району і районною лікарнею населення міста – вийшло, що ми винні району близько мільйона гривень. Ми з депутатами відразу відреагували на це та розрахувалися. Крім того придбали обладнання, давали гроші на різні ліки. В наступному році нас безумовно чекає така ж ситуація. Якщо ми будемо мати кошти по перевиконанню, то будемо делегувати, але це відбуватиметься лише за умови правдивих розрахунків між районом та містом і навпаки. Коли ми подали їм свою інформацію підтверджену аудитом, то район, щоб мати більше дивідендів, подав нам викривлену інформацію більше як на 5 мільйонів. Добре, що був аудит і ми підняли документи. Я знову запропонував владі району: «Шановні, перереєструйте районну лікарню з Верби в Дубно і ті гроші, які ви будете нам віддавати на заробітну плату, ми автоматично направлятимемо на покращення стану Дубенської ЦРЛ». Це нормальна пропозиція, оскільки зараз всі кошти йдуть навіть не в район, а в Вербу. Говорити, що хтось свариться – це неправда, але є принципи, які сьогодні наші міські депутати підтримують, а я з ними згідний, і не мають ніякої зневаги чи упередженості до депутатів районної ради чи керівництва. Ті речі, які відбулися напередодні, я маю на увазі страйки і т.д., організовані самою ж районною радою. Оскільки можна було нормально пояснити ситуацію людям, ввійти їм в довіру і не займатися таким перекидуванням керівників, або призначенням то одного, то другого, то третього.
– Чи буде в нас реабілітаційний центр, хоча б запланований на майбутнє, – запитала представниця товариства інвалідів «Доброчин», а також подякувала меру та місцевій владі за співпрацю.
– Ми сьогодні задатки щодо реабілітації робимо для учасників АТО – це теж дуже вразлива категорія, яка потребує загального вирішення. Ми їх ще не наповнили обладнанням, але вже приміщення підготовлені. Є приміщення колишнього очного відділення, воно майже відремонтоване, якщо в нас будуть можливості, ми будемо надалі підтримувати ці тенденції.
– Чи можливо внести зміни в відділ культури нашого міста, щоб отримати підтримку для майстрів народної творчості? На різні святкування – це, напевно, наша візитівка, не так нас багато є, але поступово приєднуються. Дивно, що в інші міста нас запрошують, а в Дубні навіть таким чином не хочуть нас підтримати.
– Вже 2 роки ви бачите, які в нашому місті відбуваються зміни. Настільки нас заполонили підприємці з інших міст, я просто від них відбиваюся, оскільки вже немає де їх ставити, а кожен хоче в центрі. Ви маєте рацію щодо наших підприємців – дійсно повинне бути місце, де наші підприємці зможуть показувати свої здобутки, в тому числі і ви. Я даю це питання на вирішення відділу економіки, але в цьому напрямку бажання шалені.
– Чому Дубно не робить рухів в напрямку розвитку туризму?
– Що ви маєте на увазі – «нічого не робить місто»? Зараз на зупинці робимо туристичний центр. Ваші пропозиції щодо вказівників – одні підтримали, які ми замовили, а інші пропозиції про розмітку на тротуарі я не сприймаю тому, що ці речі погоджуються з обласною інспекцією – є люди, які не дають цьому питанню розвиватись.
Після цього запитання обговорення перейшло до теми історичних пам’яток, які знаходяться в місті. Цікавила присутніх також доля Луцької брами.
«Сьогодні мер немає ніяких контактів, щоб допомогти Луцькій брамі, мені самому за це соромно. Хоча за рік ми змогли б її повністю ззовні окультурити. Я дякую Богу, що цей об’єкт перейшов до церкви. Тепер є можливість допомогти, як ми це зробили для Свято-Миколаївської церкви», – прокоментував Василь Антонюк.
Одна з присутніх дубенчанок заявила, що варто думати про живих, а не про мертвих, оскільки пам’ятників в місті вже й так багато встановили.
«А стільки ми їх встановили? Пам’ятник Степану Бандері поставили коштом небайдужих дубенчан, тобто безкоштовно для міста, пам’ятний знак Небесній сотні – безкоштовний, дерев’яні фігури – теж практично безкоштовні, фігури пір року – ми профінансували лише гранітні підставки. Скажіть, будь ласка, стільки ми витратили на пам’ятники?» – відповів мер.
Також міський голова одне запитання отримав письмово.
«Коли у Дубні запровадите санітарний день? – зачитав Василь Антонюк. – А ми з вами домовимося? Якщо я запроваджу такий день, буде він таким у п’ятницю? Ми будемо дотримуватися цієї п’ятниці санітарної? Не буде це знову ж таки на плечах комунальників?»
На звіт очільника Дубна прийшли представники відділів, управлінь, підрозділів Дубенської міської ради, депутати, а пересічних дубенчан – було зовсім мало. Тому на цьому питання закінчилися, а на завершення Василь Антонюк подякував присутнім:
«Цей рік дійсно був показовим і, хочу відверто сказати, навіть вдалим для нашого міста. Бажаю вам всього найкращого, дякую, що Ви прийшли, що терпите мене. Я вас люблю і поважаю. Дякую».
(299)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію