Розвідники нарешті матимуть домівку (фото)
Дубенчани урочисто зустріли військових, які прибули на постійне місце дислокації
Святкування Дня міста Дубно, яке відбулося 2 серпня, було наповненим приємними подарунками та сюрпризами. Одним з них стало представлення підрозділу, який буде дислокуватись та проживати в Дубні. Дубенчани з радістю зустріли розвідників, які довго чекали цієї події.
«Наша мрія здійснилася і сьогодні в нас поповнення: до нашої сім’ї, до Дубна прибули розвідники. Багато було зроблено, щоб це сталося. Ми зробимо все, щоб вам добре працювалося, Дубно раде вам і любить вас» – привітав військових у місті мер Василь Антонюк.
Також до присутніх звернувся заступник командувача військ оперативного командування «Захід» генерал-майор Олег Мікац:
«Дубно славиться замком, який побудував Костянтин Острозький і який знаменитий своєю неприступністю. Його не змогли захопити ні кримські орди татарів, ні російські орди графа Шеремєтьєва. Сьогодні буде знаковим вітати у місті воїнів-розвідників, які пройшли загартування у бою з російським агресором на території Луганської та Донецької областей».
Також генерал-майор нагородив відзнаками людей, які посприяли розміщенню частини в місті Дубно, а саме постійного представника Кабміну в Верховній Раді Володимира Денисенка, заступника директора Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Ігоря Багна та народного депутата Олександра Дехтярчука.
«Трохи більше року довелося з міським головою ходити з паперами, щоб все-таки вирішити питання, яке для нас є важливим, правильним, патріотичним і таким, яке є на часі. В нашому місті поселиться легендарний розвідувальний батальйон, який пройшов 5 ротацій АТО без жодної втрати. Для Дубна – це гарні надходження до місцевого бюджету та робочі місця» – зазначив нардеп Олександр Володимирович.
Детальніше про розвідувальний батальйон, який відтепер розташовуватиметься у Дубні, розповіли самі військові, які більше години стояли біля міської ради і чекали, коли їх урочисто запросять до міста.
«Частина була сформована 20 травня 2015, місце дислокації – Рівне, у Рівненському гарнізоні. Там нам місця не вистачало і депутатом Верховної Ради, за сприяння міського голови та командуючого, було прийнято рішення перевести підрозділ в Дубно. Нарешті підрозділ матиме домівку, оскільки раніше ми постійно переїжджали з полігону на полігон і перебували в різних частинах. В приміщенні в яке ми переїжджаємо донедавна знаходилися люди, воно житлове, докласти трішки зусиль і все буде добре. Для нашого підрозділу – це хороше місце. Сьогодні в урочистостях прийматиме участь близько 200 чоловік та понад 10 одиниць техніки. Зараз частина знаходиться на відновленні боєздатності. Зі Сходу ми вийшли буквально декілька місяців тому і ми були там майже постійно з малими перервами. Тобто з 2015 року частина знаходилася там, але багато наших військових були в зоні бойових дій з самого початку війни, приймали участь у звільненні багатьох міст, Донецького аеропорту. Підрозділ бойовий, постійно на першій лінії» – поділився з журналістами командир розвідувальної частин з позивним Парус.
Військовий Валентин ще із самого початку війни вирішив стати добровольцем і відправився захищати Україну, відвойовував Іловайський котел. «Зубр» (позивний Валентина) поділився своїми враженнями від переїзду в наше місто:
«Я родом із Закарпаття, а з 2015 року проживаю у Рівному. В боях за Іловайськ був поранений, разом з групою виходив із оточення, коли потрапив під розстріл в «зеленому коридорі», потім брав участь в бою за Широкине. А згодом пішов служити у військову частину, в якій служу й зараз. В кожного військового має бути місце, де він може спокійно відпочивати і жити, військовий без такого місця, як людина без домівки. В період дислокації зможемо жити в кращих умовах, ми знаємо, що у нас є дім».
Ще один військовий Змій, незважаючи на свій юний вік, спробував війну «на смак». Небагатослівний юнак відмовився розповідати про свої враження від Сходу, проте поділився як йому далося таке нелегке рішення:
«Я сам зі Львова. Мені 20 років, а в батальйон потрапив у 18. Відразу на наступний день ми виїхали в зону АТО. Таке рішення в мене з’явилося ще після подій у 2014 році, я почав захоплюватися військовою справою. І як тільки дата в паспорті «сказала», що можна – я підписав контракт. Перший раз в зоні бойових дій я провів близько 14 місяців, доки там знаходився мій батальйон, а останній заїзд тривав 5 місяців. На Сході кожен день не схожий на інший. Ми намагаємося не спілкуватися з населенням, більше дружимо між собою».
Після урочистостей на майдані Незалежності військові стройовою ходою вслід за танками пройшлися містом, тим самим засвідчуючи, що Дубно матиме нових захисників.
(928)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію