Рівненщина – регіон з низьким рівнем захворюваності на ВІЛ/СНІД

Випадки діагностування цієї хвороби не зменшуються, проте й приросту немає
Тож ситуація із ВІЛ/СНІД стабільна.
Про це повідомили під час координаційної ради у Рівненській ОДА.
«Торік 253 особам встановлено статус ВІЛ-інфікованого, з них понад півсотні – це діти до 14 років. Діагноз СНІДу встановили сотні людей. Нині на обліку перебуває понад 1770 ВІЛ-пацієнтів та майже 360 хворих на СНІД. Показники захворюваності є вдвічі меншими за загальноукраїнські. Найбільше інфікованих у Костопільському, Корецькому, Здолбунівському, Дубенському та Рівненському районах, а також у Рівному та Вараші», – розповіла головний лікар обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Гандзюк.
Стабілізації ситуації із ВІЛ/СНІДу досягнули завдяки вчасному взяттю на облік хворих, які потребують допомоги. Загалом по області диспансеризовано близько 70 % ВІЛ-інфікованих пацієнтів.
Покращити роботу із встановлення діагнозу дозволяє автоматичний гематологічний аналізатор, який Центр придбав у 2016 році. За допомогою апарату проводять загальний аналіз крові хворих самостійно, не відправляючи до інших медичних закладів.
За словами Олени Гандзюк, ефективною є  й децентралізація медичної допомоги інфікованим на ВІЛ/СНІД, у тому числі і шляхом створення сайтів для проведення антиретровірусної терапії (АРТ) на базі лікувальних закладів області.
Так, у районах з найвищим рівнем ураженості відкриті сайти АРТ, які надають  ВІЛ-сервісні послуги. Це можливість у найкоротші строки значно покращити диспансерний нагляд інфікованих та своєчасно розпочати лікування на місці.
Загалом у минулому році антиретровірусну терапію отримувало майже тисяча пацієнтів.

Мобільна амбулаторія, завдяки якій працівники Центру СНІДу можуть діагностувати пацієнтів у найвіддаленіших куточках області
Ще одним напрямком боротьби з поширенням ВІЛ-інфекції є проведення замісної терапії у наркоманів. Торік нею охоплено понад 160 осіб.
У роботі з профілактики розповсюдження хвороби допомагає благодійний фонд «Наше майбутнє». Його працівники працюють із «групами ризику». З метою попередження передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини на Рівненщині обстеження проходять усі вагітні жінки.
За матеріалами: Рівненська ОДА

(103)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.