Рівне і Дубно серед гірших у рейтингу демократичності міст
Відповідно до нормативних актів, а не практики
Днями організатори проекту «Громадяни в дії» презентували результати дослідження «Індекс демократичності міст». Експерти проаналізували більше 700 нормативно-правових документів, які регулюють роботу міської влади та інструменти місцевої демократії у 48 містах України.
Як повідомляє сайт ВСЕ, до рейтингу увійшли два міста Рівненщини – обласний центр та Дубно. І позиції наших міст невтішні – маємо загальний показник на рівні «низький» у відповідності європейським стандартам відкритості, прозорості та підзвітності міської влади.
Команда експертів оцінювала міста за низкою показників: за організацією місцевих ініціатив, громадських слухань, за положенням про постійні депутатські комісії, порядком звітування міських голів і депутатів міських рад, за організацією електронних петицій, громадською експертизою, статут територіальної громади тощо. За окремими позиціями два наших міста в індексі мають пристойні показники.
Індекс демократичності міст
Докладно з методологією, інструментами і цифрами можна ознайомитися за посиланням http://www.ucipr.org.ua/…/Index_of_city_democracy_little.pdf
КОМЕНТАРІ
Тарас Случик, експерт Інституту політичної освіти, один із 5 авторів дослідження «Громадяни в дії»:
Ми досліджували нормативне регулювання 13 різних інструментів демократії участі на місцях. Починаючи від процедури подання електронної петиції, завершуючи місцевою ініціативою та доступом на пленарні засідання ради. Низький результат міста Рівне означає, що потрібно змінювати рішення сесії ради, котрі регулюють інструменти демократії участі.
Ми не досліджували практику, а лише нормативні акти. Часто практика та норми, визначені радою, різняться. І плануємо удосконалити методологію та наступного року дослідити практику. Хоча жителі міст самі можуть перевірити практику застосування інструментів демократії участі.
(29)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію