Ринкам дозволили працювати: на Рівненщині готові працювати 12

Коли відкриють садочки в області
У Рівненській ОДА 29 квітня відбувся традиційний онлайн брифінг щодо ситуації із поширенням коронавірусу. Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко, начальник обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсянник відповіли на запитання, які наразі хвилюють жителів області. Модерував захід начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Поліщук.
Основні меседжі брифінгу:
Завершено епідрозслідування в Рівненській обласній клінічній лікарні стосовно великої кількості випадків захворювання медиків на COVID-19. За результатами виявлено порушення, які були допущені в режимі роботи даного закладу. Зокрема, визначені відділення, де зафіксували спалах і було найбільше розповсюдження. Комісія дійшла висновку щодо необхідності притягнення до відповідальності практично всіх заступників головного лікаря, які причетні до організації санітарно-епідеміологічних заходів. Стосовно головного лікаря Івана Зими, є пропозиція облдержадміністрації звернутися до обласної ради про притягнення його до адмінвідповідальності. Головою ОДА прийнято рішення щодо провадження дисциплінарної відповідальності стосовно начальника управління охорони здоров’я ОДА Олега Вівсянника, а також рішення про порушення роботи у самому управлінні, зокрема, притягнення до відповідальності всіх посадовців, причетних до порушення умов діяльності закладу, в тому числі заступника начальника управління Ігоря Добровольського.
Сьогодні Уряд затвердив вимоги щодо роботи агропродовольчих ринків на період карантину. Зміни дозволять забезпечити населення харчовими продуктами за доступними цінами. Також будуть створені умови для збуту харчів, вирощених фермерами і сімейними господарствами, котрі отримають доходи. За попереднім аналізом на Рівненщині з усіх 33-х зареєстрованих агроринків лише 12 виявили готовність працювати з достатньо жорсткими санітарними обмеженнями. Тобто будуть нести відповідальність за режим обмежень, визначений Кабміном та рішенням обласної комісії.
Відкриття дитсадків планується на 4-му етапі виходу із карантинних обмежень. Орієнтовно, це буде липень-серпень.
Відповідно до рішення Управління охорони здоров’я ОДА діє заборона партнерських пологів. Відвідування, перебування сторонніх осіб у пологовому будинку в період карантину заборонено.
80 % уражених пацієнтів на коронавірус переносять хворобу безсимптомно. Це власне пояснює високу контагіозність вірусу, бо людина без симптомів може заражати оточуючих. Тому і вводяться такі безпрецедентні заходи безпеки для запобігання поширення інфекції. Стосовно тих, які уже захворіли, то у понад 50-60 % випадків захворювання легкого або середнього ступеня.
Кожен випадок підтвердженого ПЛР-діагностикою вірусу COVID-19 перебуває на контролі у сімейних лікарів. Відповідно до Постанови КМУ №1303 забезпечення амбулаторного лікування відбувається за рахунок коштів пацієнтів або, якщо пацієнти мають певні пільги, за рахунок коштів місцевих бюджетів.
ІФА-тести на Рівненщині розпочнуть застосовувати одразу після їх надходження в область. Лабораторії готові включитись в роботу негайно.
Область отримала від МОЗ 53 упаковки препарату «Плаквеніл». Станом на сьогодні розподілено 42 з них, 10 – у резерві. У разі інших поставок, ліки негайно будуть розподілені між лікарнями, особливо першої хвилі надання медичної допомоги.
Медики працюють у надважких умовах праці. Разом з тим, це не звільняє їх від відповідальності за порушення санітарно-епідеміологічного режиму.
Інформація щодо порушень карантинних обмежень, викладена у соцмережах, не вважається офіційною. Офіційним є повідомлення на лінію «102» для реагування Нацполіцією та вжиття необхідних заходів. За вчора в Рівному зафіксовано 18 викликів на лінію «102» щодо порушення карантину.
Наразі в області на стаціонарному лікуванні перебуває 158 пацієнтів з активною формою туберкульозу. 86 пацієнтів з активною формою, які не є заразними для оточуючих, отримують амбулаторне лікування. 380 пацієнтів є з неактивною формою. Показник захворюваності у Рівненській області складає 41,5% на 100 тис населення, що нижче від загальнодержавного рівня. На Рівненщині медичну допомогу таким хворим надають в обласному фтизіопульмонологічному центрі.

(903)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дякуємо!

Тепер редактори знають.